Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Xhejlane Godanci

Shko poshtë

Xhejlane Godanci Empty Xhejlane Godanci

Mesazh nga Dardania prej Mon Apr 20, 2015 9:56 pm

Xhejlane Godanci lindi me 12 Maj 1967 në Prishtinë. Ka mbaruar aktrimin në Fakultetin e Arteve (klasa eEnver Petrovcit) në Prishtinë. Aktualisht është aktore në Teatrin Kombëtar në Prishtinë.

Interpretimi në Serialin Televiziv Familja Moderne

Ajo sot konsiderohet si një ndër aktoret më të famshme në Kosovë. Ajo ishte e njohur edhe para vitit 1999 mirëpo me fillimin e transmetimit të serialit Familja Moderne, ku ajo luan rolin e Buqes (Burbuqe Ilazi), një rol kyç në freskinë dhe humorin e serialit. Roli i saj, një fqinje që merret me punët e huaja e sidomos me ato të familjes Gashi ka qenë dhe mbetet shumë simpatik në mesin e përcjellësve të serialit. Xhejlanja në rolin e Buqes dallohet për gjeste si përgjimi, të qeshura të paartikuluara dhe tentime për të folur në gjuhën letrare shqipe, të cilën shpeshherë e përzien me gjuhën turke, si shenjë e prejardhjes së saj. Të gjitha këto publiku i konsideron mjaft argëtuese andaj edhe roli i saj mbetet vazhdimisht i freskët, ndërkaq shikuesit janë gjithmonë të etur për paraqitjet e saja.


Rolet në Teatër
 • Kufiri me atdhe

 • Dëshmitari kryesor

 • Profesor 2

 • Iluzionet e dashurisë

 • Cilën ta zgjedh

 • 7 ngjyra lamtumirë

 • Rikardi III

 • Katër epoletat

 • Maturantët

 • Karrigat

 • Stjuardesat

 • Picrraku

 • Llampa magjike e Aladinit

 • Një minak për nipin Mak

 • Dhoma katër me tre

 • Princesha Zobeidë

 • Konkursi

 • Kësulëkuqija

 • Rosak Baltaku

 • Përralla me lara

 • Minuku lozanjar

 • Kënga si dhuratë

 • Role në Filma Artistik dhe Televiziv
  • Mahmutovitët dhe Rexhepovitët
  • Familja moderne Regjia: Fatos Berisha
  • Operacioni Bylyzyku Regjia: Ismet Azemi
  • Zotëri Dollari Regjia: Zotëri Dollari
  • Jeta e një toke Regjia: Afeida Boriqi
  • 1244 Regjia, Krenar Belegu dhe Alban Gashi, (2004).
_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Xhejlane Godanci C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi