Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Naim Sahiti

Shko poshtë

Naim Sahiti

Mesazh nga Dardania prej Tue Apr 21, 2015 1:17 pm

Naim Sahiti nenkryetar i AAK-se ne Peje. Lindi me 24.07 1971 ne Pejë, eshte i martuar me Lindita Hasaj dhe kane femijet Enkelejdin, Dasareten dhe Labeat. Si i ri 18-vjeçar filloi te merret me aktivitet politik. Me vonë qe nga mosha e re 20 vjeçar u kyq ne jetën politike dhe ishte anëtar i kryesisë se degës se Partisë Parlamentare ne Pejë qe nga viti 1991 e deri ne shpërthimin e luftës se armatosur te UÇK-së ne vitin 1998. Gjatë kësaj kohe ishte bartës i aktiviteteve politike ne Bashkësinë Territoriale Kristal ku jeton dhe barti disa funksione te rëndësishme deri me 20 qershori i vitit 1998 ku filloi te sherbej si pjesëtar i UÇK-se fillimisht ne Gllogjan e pastaj edhe ne fshatin Izbice te Drenicës. Menjëherë pas lufte u angazhua ne krijimin e Institucioneve Komunale fillimisht ne sektorin e Bashkësive Territoriale ne Administratën Komunale te Pejës e pastaj punoi edhe ne Qendrën Rajonale për Punësim ne Pejë (2004-2008). Gjate kësaj kohe ishte edhe sekretar i K. F. "Besa" për 4 vite mu ne kohen kur klubi futbollistik i qytetit arriti rezultatet me te mëdha ne historinë e tij duke qene 3 here kampion i Kosovës dhe 1 here fitues i kupës se Republikës. Gjate kësaj kohe ishte bartës edhe i aktivitetit politik duke qene njeri nga themeluesit e degës se AAK-se ne Peje ku qe nga themelimi e deri me tani është anëtar i kryesisë si dhe Shef i Grupit te Këshilltareve Komunal te AAK -se ne Kuvendin Komunal të Pejës(2004-2008). Nga viti 2008 deri me 2010 ishte Drejtor i Drejtoratit për Administratë ne Komunës e Pejës, ndersa nga viti 2010-2013 ishte Drejtor i Drejtoratit për Pune Komunale dhe Shërbime Publike ne Komunën e Pejës. Gjate ushtrimet te posteve ekzekutive 2008-2013 ka ndermarr disa projekte dhe nisma e disa me te rendsishme jane: 1. Ndertimi i objektit modern te Administrates -me funksionalizimin e aspekteve elektronike per qytetaret dhe punetoret; 2. Projekti I GIS-it per Komunen e Pejës; 3. Projekti tashme tradicional "Peja pret diasporen"; 4. Hapja e 7 zyreve te vendit; 5. Garancioni dhe a-testet nga punekryeresit ne projekte te infrastruktures; 6. Pastrimi I rrugeve (zgjerimi i sherbimit, makina per fshirje, pastrim nje here ne jave ne secilen rruge); 7. Pastrimi i varrezave ne tere komunen; 8. Grumbullimi i mbeturinave ne fshatra- i obligueshem; 9. Transporti urban; 10. Mirembajtja e rrugeve me zhavorr (aty ku ende nuk eshte asfaltuar rruga Komuna duhet te rregulloj rruget me zhavorr) etj. Ne vitin 2013 eshte zgjedhur nenkryetar i deges se AAK-se ne Peje si me i votuari per keshillin drejtues si dhe eshte zgjedhur keshilltar komunal ne Asamblen Komunale ne Peje me mandat 4 vjecar dhe aktualisht eshte edhe shef i grupit të këshilltarëve të AAK-së në Kuvendin e Komunes se Pejës.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi