Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Malet me Blerim Mbuluar

Shko poshtë

Malet me Blerim Mbuluar

Mesazh nga Dardania prej Wed Apr 22, 2015 6:08 pm

 Filmi "Malet me blerim mbuluar" prodhim i vitit 1971.
Regjisor: Dhimitër Anagnosti, Skenari: Dhimitër Anagnosti, Producent: Shqipëria e re, Muzika: Limos Dizdari.

Interpretojnë:
 • Timo Flloko......Kapo Dalipi

 • Viktor Zhusti......Jaho

 • Vangjush Furxhi......Peliçeli

 • Kadri Roshi......Safa Hymeri

 • Yllka Mujo......Lilo

 • Agim Mujo......Zeneli, vëllai i Lilos

 • Bernard Kokalari......

 • Myqerem Ferra......xhaj Lamja

 • Kristaq Kola......

 • Birçe Hasko...... Asllani, vëlla i Safait

 • Vangjel Heba......zoti Ali

 • Mevlan Shanaj......Birçja

 • Feriha Muçeli......gruaja e Safait

 • Niko Kanxheri......Domeniko

 • Liza Laska...... fshatare

 • Përmbajtja e Shkurtër


 • Viti ‘43. Kapo, Jaho si dhe Peliceli një mjek italian dhe Zeneli i vogël, mbajnë në një vig Lilo Laben drejt spitalit partizan. Jaho tregon gjatë rrugës dobësi të veçantë për Lilon. Grupi qëndron në shtëpinë e Safait në natën e dasmës së të birit Birçes. Dhëndëri bashkohet me partizanët. Në pranverën tjetër Jaho dhe shokët e tij kthehen për të marrë Lilon në spital por e gjejnë atë me këmbën e prerë._________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi