Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Abdurrahman Shala

Shko poshtë

Abdurrahman Shala Empty Abdurrahman Shala

Mesazh nga Dardania prej Wed Apr 22, 2015 11:04 pm

Abdurrahman Shala Abdurrahman_Shala Abdurrahman Shala (25 tetor 1922 – 9 mars 1994) ishte aktor, producent, dhe skenarist filmi i gjeneratës së parë në kinematografinë kosovare. U lind në Vushtrri, ndërsa vdiq në Prishtinë, Kosovë. Abdurrahmani punoi si drejtor i parë i studios së parë filmike të Kosovës, të quajtur Kosovafilmi. Ai gjithashtu themeloj dhe udhëheqi Unioni i Artistëve të Filmit të Kosovës – UAFK deri në vitin 1990
Aktor
Before the Rain (Para shiut) (1994)
Njeriu prej dheut (1984)
Proka (1984)
Përroi vërshues (1981)
Tre vetë kapërcejnë malin (1981) (TV)
"Kur pranvera vonohet" (1980) Seri televizive
"Era e Lisi" (1979) Seri televizive
Dervis i smrt (Dervishi dhe vdekja) (1974)
Sutjeska (1973)
Si të vdiset (1972)
Bitka na Neretvi (Beteja në Neretvë) (1969)
Uka i Bjeshkëve të Nemuna (1968)
Kozara (Kozhara) (1963)
Kapedan Lleshi (1960)
Të shtëna në qiell (1958)
Skenarist filmi
Brigada e VII e Kosovës (1974)
Uka i Bjeshkëve të Nemura (1968)

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Abdurrahman Shala C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi