Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Naser Ademi

Shko poshtë

Naser Ademi

Mesazh nga Dardania prej Sun Apr 26, 2015 11:16 pm

 Naser Ademi lindi në Negotinë të Gostivarit më 02.10.1965 nga një familje bujare dhe atëdhetare . Shkollimin fillor e kreu në Negotinë të Gostivarit dhe dy vjetë të shkollës së mesme , gjegjësisht gjimnazin e kreu në Negotinë pastaj tregëtaren në Tetovë. Tek Naseri qysh si fëmijë vëreheshin ndjenjat patriotike , ndërsa ndarja e shtetit Shqiptarë në disa shtete ballkanike e mundonte shumë .
Vitet 1981-1984 ishin vite të rënda për popullin shqiptarë prandaj Naseri e braktis vendlindjen dhe shkoi tek i ati i tij që gjendej në qytezën e Borovës afër Vukovarit në Kroaci. Vitet e 90-ta lufta në Kroaci Naserin e zuri në Vukovar, Naseri i etur për hakmarje ndaj armikut shekullor srbosllav i cili vite me radhë sundonte popullin Shqiptarë, ai ndër të parët bashkë me kryetarin e atëhershëm të Vukovarit organizon mbrojtjen e Vukovarit.
Me fillim e luftës heroike të UÇK ( Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës) , Naseri i përgjigjet thirjes së shtabit të përgjithshëm ku në parnverë të viti 1999 u radhit në radhët e çlirimtarëve bashkë me shokët e idealit. Fatij I tij deshti që Naseri të mer pjesë në Koshare ku thehet kufiri Shqiptaro –Shqiptarë si ushtarë i brigadës 138 “Agim Ramadani” nën udhëheqjen e komandantëve Fadil Hadërgjonaj dhe Rustem Berisha . Në këtë luftë Naseri mbante pseudonimin e luftës “ NASER GOSTIVARI”
Erdhi koha kur filloi një luftë për çlirimin e trojeve shqiptare në Maqedoni ku Naserin e gjeti në këmbë e sypatrembur që edhe kësaj here iu përgjigj thirjes së shtabit të përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare , bashkë me shumë luftëtarë tjerë anekandë trojeve Shqiptare. Kësaj radhe pati nderin të jetë si ushtarë i komandantit kolonel TAHIR SINANI në brigadën 116 “Tahir Sinani” , më shkathtësinë e tij luftarake Naseri hetohet nga komandanti , i cili i jep gradën ushtarake TOGER. Më 29 korik 2001 në Korab në vendin e quajtur Kukul Zabel, në kryje të detyrës ranë heroikisht : Naser Ademi , Komandant Tahir Sinani , Hyrë Emini , Brahim Ademi dhe Hisa Fazlun .

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi