Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Hazir Haziri (Aktor)

Shko poshtë

Hazir Haziri (Aktor)

Mesazh nga Dardania prej Mon Apr 27, 2015 1:02 pm

 Hazir Haziri është nga aktorët e rinjë shqiptarë, është i diplomuar në Fakultetin e Arteve në Universitetin e Prishtinës në degën e Artit Dramatik. Më pas ka vazhduar studimet pos-diplomike, dhe mbanë titullin Master i Aktrimit. Aktualisht punon ne Fakultetin e Arteve UP, si Prof. Ass. i lendes se Aktrimit
Është angazhuar në shumë shfaqje teatrore dhe filma artistik si aktor dhe regjisor. Ai është prezentuar me sukses në shumë festivale teatrore- filmike kombëtare dhe ndërkombëtare, duke u shpërblyer me disa çmime.

Filmografia
 • "“Kufomat”, film artistik, Regjia: Luan Kryeziu

 • "“Jeta Ime”, film i shkurtër, Regjia: Agron Maliqi

 • "“20 cent”, film i shkurtër, Regjia: Robert Bacaj

 • "“Jeta e një toke” serial televiziv, Regjia: Luan Daka

 • "“Në përvjetorin e martesës” film artistik, Regjia: Artan Malaj, Shqipëri 2008

 • "“Mesazhi"” film artistik, Regjia: Besnik Zogaj, Kosova 2008

 • "“kontejneri"” film m.shkurter artistik, Regjia: Arian Mustafa,UP Kosova 2009

 • "“Gjallë” film artistik, Regjia: Artan Minarolli, Shqipëri, Austri, Francë 2009

 • "“Liqeni”- film artistik i shkurtër, Regjia: Rina Kllokoqi, Kosova Nine-Eleven 2009

 • "“Gomarët e Kufirit”- film artistik, Regjia: Jeton Ahmetaj, Kosova 2009-2010

 • "“[[Hija e jetës]”- film artistik, Regjia: Ajmone Salihu, Kosova 2010

 • "“Muzgu”- film artistiki shkurtër, Regjia: Arian Mustafa, UP Kosova 2010

 • "“Der Albaner”- film artistik, Regjia: Johanes Naber, Germany, Albania 2009-2010

 • "“Bodrumi”- film artistik i shkurter, Regjia: Arian MUSTAFA, KOSOVA,UP, CineProductin dhe H&H Prduction 2011

 • "“The Truth”- film artistik, Regjia: Besnik Zogaj, BAT entertainment Norvegji, Creative Studio 2013

 • "“Amel”- film artistik i shkurter, Regjia: More Raca, KOSOVA,UP 2013

 • "“The Return”- film artistik , Regjia: Kastriot Abdyli, Maqedoni, Kosove, France 2013

 • Teatër  • “Identiteti” Autor: Albatros Rexhaj, Regjia: Kastriot Saqipi
  • “Hamleti” Autor: William Shakespeare, në rolin e Hamletit, Regjia: Emin Emini
  • “Vrasës pa shpërblim” Autor: E. Jonesko, Regjia: Afeida Boriqi
  • "Oda n’ Hamburg" Autor: Teki Dervishi, Regjia: Afrim Kasapolli
  • “Pacieni”, shfaqje pa tekst, Regjia: Sabri Pajaziti
  • “Prova gjenerale” Autor: Besnik Zogaj, Regjia: Besnik Zogaj
  • “Banorët e Shpellës” Autor: Taufik al Hakim, Regjia: Kastriot Saqipi
  • “Udhetimi” Autor: Woody Allen, Regjia: Afeida Boriqi,
  • “Jul Qesari” Autor: William Shakespeare, Regjia: Zana Hoxha
  • “Kleopatra” Autor: William Shakespeare, Regjia: Kastriot Saqipi
  • “shembja” Autor: rrahim sadiku, Regjia: Fatmir Hyseni
  • “Mundimet e kota të dashurisë” Autor: William Shakespeare, Regjia: Arben Apolloni
  • “Nata e dymbëdhjetë” William Shakespeare, Regjia: Kastriot Saqipi
  • “Koprraci dhe Shkolla e grave” Autor: Molier, Regjia: Luan Daka
  • “Van Goghu Kosovar” Autor: Ilir Muharremi, Regjia: Hazir Sh. Haziri
  • “Kopshti me dallendyshe” Autor: Babis Cikliropulos, Regjia: Fatmir Hyseni
  • “nata e zotrave” Autor: Miro Gavran, Regjia: Fatmir Hyseni
  • “Lisistrata Greva e Sexit” Autor: Aristofani, Regjia: Elmaze Nura
_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi