Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Ngadhënjim mbi Vdekjen

Shko poshtë

Ngadhënjim mbi Vdekjen Empty Ngadhënjim mbi Vdekjen

Mesazh nga Dardania prej Wed Apr 29, 2015 2:25 pm

Ngadhënjim mbi Vdekjen Ngadh%C3%ABnjim_mbi_vdekjen Ngadhënjim mbi vdekjen është film shqiptar i prodhuar në Shqipëri në vitin 1967.

Të dhënat mbi Filmin
Vendi i Prodhimit - Gjirokastër Shqipëri
Viti i Prodhimit - 1967
Gjuha - Shqip
Regjisorët - Gëzim Erebara , Piro Milkani
Skenari: Peçi Dado, Gëzim Erebara, P. Milkani.
Producent: Shqipëria e Re.
Muzika: Feim Ibrahimi.
Përmbajtja
Lufta e Dytë Botërore. Shqipëria është nën pushtimin nazist. Gjermanët arrijnë të kapin dy vajza të reja dhe i torturojnë ato për të zbuluar lidhjet me lëvizjen komuniste. Në fund ata i ekzekutojnë duke i varur në litar në mes të qytetit për të trembur dhe terrorizuar popullin. Filmi është i bazuar në ngjarjen reale të dy heroinave Bule Naipi dhe Persefoni Kokëdhima.
Aktorët në Role
Eglantina Kume........ Mira
Edi Luarasi........ Afërdita
Naim Frashëri........Hans von Shtolc, kapiteni gjerman
Rikard Ljarja........Perlati
Sheri Mita........Villi Heller, togeri gjerman
Timo Flloko........Fatosi
Demir Hyskja........ Zyni Shaqiri, spiuni
Andon Qesari........Skenderi
Antoneta Fishta........ nëna e Mirës
Drita Haxhiraj........ gjimnazistja
Pandi Raidhi........xha Teloja
Në Episode
Arqile Nesho........
Lec Bushati........
Sander Prosi........ mësuesi
Diana Peza........
Fioralba Paço........
Saimir Kumbaro........
Lec Shllaku........
Petrit Llanaj........ Vasili, këpucari
Xhemil Tagani........
Zejnulla Hatibi........

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Ngadhënjim mbi Vdekjen C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi