Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Arra e Kokosit

Shko poshtë

Arra e Kokosit

Mesazh nga Dardania prej Fri May 08, 2015 11:40 pm

Arra e kokosit është shumë e dobishme si një kozmetike natyrore. Vaji i kokosit ka veti anti-plakjeje dhe antioksidante, gjithashtu, mbron edhe lëkurën nga radikalet e lira. Përthithet lehtë nga lëkura dhe e ushqen pasi ka përmbajtje të lartë vitamine E, mineralesh etj. Që të kujdeseni dhe ta mbani sa më të pastër lëkurën tuaj përdorni një lugë gjelle me vaj kokosi. Për pesë minuta, bëni masazh të lehtë, rrethorë dhe në vazhdim bëni shpëlarje të fytyrës me ujë të vakët (jo të nxehtë). Nëse e ndjeni fyrtyrën të “tërhequr”, atëherë aplikoni një shtresë të trashë gjalpë kokosi për 15 minuta. Mos harroni ta hiqni me ujë të ngrohtë. Në qoftë se doni të reduktoni imazhin e rrudhave të theksuara, përzieni 5 g vaj kokosi me dy pika vaji esencial patchouli. Aplikojeni me kujdes mbi rrudha çdo mbrëmje dhe bëni masazh të lehtë derisa të përthithet nga lëkura. Për të gjithë ju që problematizoheni me aknet, mund të pëtrdorni 5 g vaj kokosi bashkë me 2 pika vaj esencial tea tree, provojeni dhe do t’ju çlirojë. Vaji i arrës së kokosit është shumë i dobishëm për sëmundjet e këurës dhe alergjitë. Për ju që mund të shfaqni ndonjë skuqje të lëkurës, përzieni 5 g vaj kokosi me 2 pika vaj esencial geranium dhe përdoreni në nivel lokal. Në rast djegieje ose prerjeje në ndonjë pjesë të trupit përdorni të njëjtët përbërës në të njëjtat masa.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi