Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Top posting users this month


Vëllëzërit Liti e Biti

Shko poshtë

Vëllëzërit Liti e Biti Empty Vëllëzërit Liti e Biti

Mesazh nga Dardania prej Sat May 16, 2015 10:47 pm

Vëllëzërit Liti e Biti padyshim se janë këngëtarë që opinjoni i njeh fortë mirë më tepër se dy dekada. Ata janë përpjekur që me artin e tyre muzikor të lënë gjurmë në krijmtarin te begatshme artistike, pra në këngën folklorike dhe atë popullore.

Vëllëzërit Liti e Biti u lindën, në fshatin Herticë, shkollën fillore dhe atë të mesme e përfunduan në Podujevë.

Me këngën filluan që nga fëmijëria, kurse në duet që nga klasa e parë fillore.

Liti e Biti dy vëllëzër, por të lidhur emotivisht janë një trup, një shpirtë i madh i këngës shqipe. Këngët e tyre janë me ideal të lartë kombëtar.

Liti e Biti kanë edituar deri me sot më tepër se 45 albume. Në këto albume janë më shumë se 300 këngë të vetë autorëve. Me vetë faktin, që shumë këngëtarë të tjerë sherbehën me këto autorsi të tyre dhe bëjnë emitimin e tyre, tregojnë, që Liti & Biti janë një thesar i madh i artit muzikor.

Çka pritet nga Liti e Biti në të ardhmën ? Albumi më i ri "Tanë Kosova UÇK’’, një video-audi-Cd-DVD me këngë të reja të zgjedhura, një album me këngë të zgjedhura popullore, hite të reja.

Liti e Biti për adhuruesit e tyre: Ne ju duam shumë kudo që jeni, kudo që na dëgjoni, shumë respekt për adhuruesit tanë. Ju premtojmë se kurrë nuk do ju zhgënjejmë, gjithëherë do këndojmë sipas shijes tuaj. Adhuruest tanë me plotë ngrohtësi ju përshendesin Liti e Biti, dhe krenohen me adhuruesit e tyre dhe, edhe juve krenohuni me Litin e Bitin.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Vëllëzërit Liti e Biti C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi