Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Blerim Muharremi

Shko poshtë

Blerim Muharremi Empty Blerim Muharremi

Mesazh nga Dardania prej Sun May 17, 2015 10:41 pm

Blerim Muharremi 200px-Blero

Jeta

Blero është i martuar me aktoren dhe moderatorën e mirënjohur, Teuta Krasniqi. Ai ka një vajzë të vogël, te quajtur Tara.


Karriera


Blero është bëre i njohur me këngën e pare Kthehu ti. Ajo kënge është dale me albumin e pare te tij. Ne vijim Blero, ka publikuar albume me kënge ritmike, te cilat u bën te pëlqyera nga kosovaret. AlbuminTara ai ka publikuar vetëm për vajzën e tij. Në atë album do ketë 14 kënge të reja.TjetërBlero e pershkruan veten si njeri te thjeshte dhe mjaft romantik. Se pari u be i njohur nga dueti me Memli Krasniqin ne kengen "Kthehu". Ne vitin 2004 ka realizuar albumin e titulluar "Hapi i pare". Thote se per albumin e pare ka punuar 5-6 vjet, por ia ka vlejtur puna. "Eshte nje album origjinal, kenget jane te punuara te produksioni i cili per shume cka nuk do te plasonte kenge te vjedhura".

Blero thote se nuk ka menduar kurre se do te arrije kaq sukses te madh dhe "celes" per kete e konsideron punen me njerez te duhur. "Memli Krasniqi eshte shtylla e suksesit tim ne Kosove, eshte i vetmi qe e pyes per gjithçka, eshte profesionalist i vertete" thote Blero, adhurues i kengetareve R. Kelly dhe Stevie Wonder.

Muziken e tij e definon si nje miks ndermjet muzikes R&B dhe Pop. Albumi i tij i dyte u titullua "Bashke" dhe per realizimin e te cilit bashkepunoi me shume profesioniste si ne Suedi, ashtu edhe ketu ne Kosove.

Ka marre disa here pjese ne festivalin "TopFest" ne Tirane, ku eshte pritur mire nga publiku.

Me pas vijuan albumet "Blero" (2006) dhe "Falma" (2007).

Ne vitin 2009 Blero u fejua me aktoren mjaft te njohur Teuta Krasniqi. Viti 2010 i solli te dyve edhe nje vajze qe e quajten Tara. Gjithashtu "Tara" titullohet dhe albumi i fundit i Bleros i lançuar ne veren 2010. Albumi permban kenge ne shqip dhe anglisht. U promovua nga klipet "Nuk mundem pa ty" (shqip) dhe "You and me" (anglisht). Ne kete album Blero ka bashkepunuar dhe me artiste si F-Kay, Cekiç, Big Basta, Zaimina etj.

Albume
 • 2004 : Hap i pare

 • 2005 : Bashke

 • 2006 : Blero

 • 2007 : Falma

 • 2010 : Tara


 • Kenge

  • 2005 : Papritur
  • 2005 : Me mungon
  • 2005 : Mos thuaj (ft. Rovena Stefa)
  • 2007 : Falma (ft. Shpat Kasapi)
  • 2008 : Crazy (ft. Leonora Poloska)
  • 2009 : La vida loca (ft. Dafina Zeqiri)
  • 2009 : Higher (ft. MC Kresha dhe Snupa)
  • 2009 : Kthe Bileten (ft. Etno Engjujt)
  • 2010 : Veq ti (ft. Zajmina Vajsari)
  • 2010 : Nuk mundem pa ty
  • 2010 : You and me (shqip: ti dhe une)
_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Blerim Muharremi C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi