Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Tri Fluturat

Shko poshtë

Tri Fluturat

Mesazh nga Dardania prej Mon May 18, 2015 1:25 pm

Tri flutura- një e bardhë, një e kuqe dhe një verdhë – luanin në diell, e fluturonin, fluturonin nga një lule në tjetren pa u lodhur kurrë.
Por, pas pak dielli, dielli i bukur i artë, u errësua: filloi të binte shi dhe tri fluturat po lageshin.
Atëherë shkuan tek një tulipan ngjyrë kuq e verdhë dhe i thanë:
– “Tulipan i bukur, hapi petalet që të mund të hymë brenda dhe të mbrohemi prej shiut.
Tulipani u përgjigj: – “Do ti hapem vetem futures së koqe dhe të verdhë, por nuk dua të bardhen”.
– “Jo, jo, nëse nuk pranon motren tonë , nuk duam të hymë as ne”.
E vazhdonte të binte shi e fluturat po lageshin gjithnjë e më shumë.
Fluturuan deri tek zambaku dhe i thane: “Zambak i mire hapi petalet për ne se po lagemi”.  E zambaku u përgjigj: “-Do t’ia hap flutures së bardhë sepse më ngjan, por nuk dua të tjerat”.
Por flutura e bardhë ia ktheu menjëherë: -“Jo, jo, nëse nuk pranon motrat e mia, as unë nuk dua të vij te ti. Më mire të lagemi të gjitha se sat ë ndahemi”. Dhe fluturuan.
Të shkretat po lageshin krejt.
Përtej reve dielli kishte parë se sa motra të mira ishin dhe sa mire jetonin sëbashku dhe e donin njëra-tjetren. Atëherë largoi menjëherë renë dhe u kthye, u thau krahët e njomë fluturave.
Fluturat vazhduan të fluturonin të lumtura sa një fushë në tjetren, nga një lule në tjetren.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi