Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Elefanti dhe Qeni i Vogël

Shko poshtë

Elefanti dhe Qeni i Vogël

Mesazh nga Dardania prej Mon May 18, 2015 1:33 pm

Kur mbërriti cirku në një qytet, bëri edhe një xhiro për t’i bërë reklamë njërit prej elefantëve të tyre më të mëdhenj dhe i cili ishte atraksioni i vërtetë i këtij cirku. Mes kureshtarëve dhe të papunëve, që vraponin ta shikonin, ishte edhe një qen i vogël prepotent dhe i shëmtuar, i cili iu afrua lëkurëtrashit dhe filloi t’i lehte elefantit, duke mos treguar aspak respekt dhe frikë për gjigantin e tmerrshëm.
“Pusho shkarravinë!”, i bërtitën. “Ti nuk ekziston për të!”, i thanë shefat e cirkut. “E di dhe prandaj po leh”, bërtiti qeni i vogël. “Dua që qentë e tjerë të thonë: sa i guximshëm është ai qeni i vogël’. Kjo do të bëj që ata të më respektojnë dhe nderojnë më pas”, ua ktheu qeni i vogël....

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi