Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

March 2019
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Top posting users this month


Një copë Akulli në Qafën tuaj, bën çudira (FOTO)

Shko poshtë

Një copë Akulli në Qafën tuaj, bën çudira (FOTO)

Mesazh nga Dardania prej Mon Jun 08, 2015 9:53 pm


Nëse ju jeni si unë atëherë besoj se ju e përdorni akullin vetëm për ta ftohur pijen tuaj alkoolike. Por të gjithë ne e kemi përdorur atë gabim. Natyrisht që ata ende e ftohin pijen tuaj por shumica e njerëzve nuk e dijnë përfitimin shëndetësor nga akulli?
Ky sekret ka qenë i ruajtur mjaft mirë, por vënia e akullit në një pjesë të caktuar të qafës mund çuditërisht të ju bëjë të ndiheni më të rinj dhe më energjik.
Pika ku fundi i kafkës suaj bashkohet me qafën quhet Feng Fu dhe kjo është pika ku duhet të vihet akulli, shkruan qiriu.net
Me vendosjen e akullit në qafë, trupi juaj përtërihet vetvetiu dhe ju bën të ndiheni plot jetë.
Këto janë disa gjëra që mund t’i bëjë:
1. Përmirson gjumin tuaj;
2. Ndreq disponimin tuaj;
3. Shëron sistemin tuaj digjestiv;
4. Ndihmon në lehtësimin e gripeve;
5. Lehtëson kokëdhimbjet, dhimbjet e dhëmbit;
6. Ndihmon në shërimin e sëmundjeve të frymarrjes dhe kardiovaskulare;
7. Ndihmon problemet me gjëndra tiroide;
8. Ndihmon ciklin menstrual dhe
9. Përmirëson shëndetin mental.
Një këshillë se si ta gjeni Feng Fu-në: Shtrihuni në stomakun tuaj dhe vendoseni akullin ne qafë, rrini të shtrirë rreth 20 min, nëse nuk keni kohë mund ta mbështillni me një shall . Qe të jetë më efektiv bëjeni këtë çdo ditë para së të hani mëngjesin dhe në mbrëmje para se të flini. Mos u frikësoni nëse pas 30-40 sekondave do ndjeni një nxehtësi në qafën tuaj sepse është normale.
Sipas mjekësisë tradicionale kineze Feng-Fu nuk mjekohet. Në fakt kjo metodë e kthen trupin në balancin e tij psikologjik, siguron shëndet më të mirë dhe e përtërin trupin./Qiriu.net/

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi