Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Puçrat ne Vendet e Caktuara në Fytyrë Tregues i Sëmundjeve nga se Vuani

Shko poshtë

 Puçrat ne Vendet e Caktuara në Fytyrë Tregues i Sëmundjeve nga se Vuani Empty Puçrat ne Vendet e Caktuara në Fytyrë Tregues i Sëmundjeve nga se Vuani

Mesazh nga Dardania prej Thu Jun 11, 2015 10:51 pm

 Puçrat ne Vendet e Caktuara në Fytyrë Tregues i Sëmundjeve nga se Vuani 23-550x350

Ekspertët e dermatologjisë pohojnë se përmes puçrave janë në gjendje që të bwjnë analizimin në lidhje me atë çfarë perfaqson dalja e tyre në pjesë të ndryshme.

Dalja e puçrave në zona të ndryshme është një tregues i mirë se ne vuajmë nga diçka tjetër. Më poshtë është bërë një renditje në lidhje me domethënien e puçrave për organizmin tonë në zona të ndryshme.

Puçrrat në ballë
Dalja e puçrave në këtë pjesë të fytyrës është një tregues i mirë se ne kemi probleme me tretje, zorrë të hollë apo me mëlçi, gjithashtu stresi dhe mungesa e gjumit mund t’i shkaktojnë.

Puçrat rreth vetullës
Puçrat në këtë zonë mund të shfaqen si pasojë e qarkullimit jo të mirë, problem me fshikëz, ushqimit që bazohet në yndyrë dhe teprimit me alkool.

Gojë
Shkak mund të jetë konsumimi i tepërt me ushqime pikante, ushqim të erëzuar dhe të pjekur apo reaksion në një pastë të caktuar të dhëmbëve.

Puçrrat në hundë
Kjo është një pjesë e fytyrës e cila është një treguese e mire se ne kemi konsumuar ushqim jo të shëndetshëm, kapsllëk, fryrje, qarkullimit dhe tretje jo të mirë.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
 Puçrat ne Vendet e Caktuara në Fytyrë Tregues i Sëmundjeve nga se Vuani C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi