Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Tre infarkte në tre orë, fëmija britanik mbijeton

Shko poshtë

Tre infarkte në tre orë, fëmija britanik mbijeton Empty Tre infarkte në tre orë, fëmija britanik mbijeton

Mesazh nga Dardania prej Fri Jun 03, 2011 8:28 pm

Tre infarkte në tre orë, fëmija britanik mbijeton Bebi-300x287Alfie-atak-trePlot tre atake zemre brenda tre orësh, tre javë më parë. Bëhet fjalë për një fëmijë nga Wolverhemptoni, Alfie Green, të cilit sipas historisë së treguar në shtypin anglez, herën e parë zemra i ndaloi 17 minuta, por më pas në mënyrë të pabesueshme rinisi t’i rrahë.
Pastaj iu ndal dhjetë minuta pas atakut të dytë dhe dy minuta pas të tretit. E sërish rinisi t’i rrahë. Madje megjithë frikën e permanencës së një dëmi cerebral masiv, fëmija pati një riaftësim të plotë.
Ai ka habitur mjekët, të cilët pothuajse kishin hequr dorë nga mundësia për ta rigjallëruar.
Kurse e ëma, Stacy, 24 vjeç. Ka deklaruar: “Unë as që e dija që një fëmijë kaq i vogël mund të kishte një atak në zemër, e jo më tre. Por ai u tregua një luftëtar i madh. Kur zemra e tij rifilloi të rrihte, qava nga çlirimi”. Historia e Alfie është nga ato kulmoret, vërtet të pabesueshme.
Ai lindi i shëndetshëm në shtator. Tre javë më pas, Zonja Green dhe i ati Alfie Leonard Bratt, 25-vjeçar, kishin shkuar për pazar me vogëlushin, teksa ai ndali së marri frymë. “Disa ditë më parë e kisha dërguar te doktori – tregon e ëma -. Ata i dëgjuan kraharorin dhe i thanë se ishte mirë, por papritmas ndodhi ajo që ndodhi. Ishte e tmerrshme”.
I shoqi thirri ambulancën dhe Alfie u dëgua me shpejtësi në spital, ku mjekët shpjeguan se vogëlushi kishte pasur një atak në zemër dhe se zemra e tij ishte ndalur për 17 minuta. E në dy orët e mëpasshme pati edhe dy të atake të tjerë.
Ndërkohë që një grafi e bërë tregoi edhe se gjakderdhja kishte sjellë dëmtimin e anës së majtë të trurit të tij. Megjithatë, çdo gjë duket se u normalizua edhe pas pagëzimit të Alfiet në shtratin e spitalit
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi