Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Kujdes! E pini kafenë me qumësht? Nga këtej e tutje nuk duhet, ja pse!

Shko poshtë

Kujdes! E pini kafenë me qumësht? Nga këtej e tutje nuk duhet, ja pse! Empty Kujdes! E pini kafenë me qumësht? Nga këtej e tutje nuk duhet, ja pse!

Mesazh nga elona prej Fri Oct 30, 2015 3:38 pm

Kujdes! E pini kafenë me qumësht? Nga këtej e tutje nuk duhet, ja pse! Jpg3
Padyshim që shumica prej nesh kur pimë kafe, shtojmë edhe qumësht për ta lehtësuar apo bërë më të shijshme…
Por, ky zakon sjell si rezultat refuzimin e kalciumit nga organizmi ynë.
Sipas studimeve të fundit mjekësore, kur qumështi kombinohet me sasi të lartë kafeine, rritet përqindja e kalciumit në urinë dhe shkakton “zbrazjen” e kalciumit në zorrë.

elona

Numri i postimeve : 25
Join date : 25/10/2015

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi