Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Perzieni uthullën e mollës me mjalte dhe pini atë çdo mëngjes, ja çka do të ndodhë

Shko poshtë

Perzieni uthullën e mollës me mjalte dhe pini atë çdo mëngjes, ja çka do të ndodhë

Mesazh nga elona prej Fri Oct 30, 2015 3:46 pm


Duke konsumuar ate së bashku, ju do të merrni këto përfitime:
Përmirësimi i shëndetit dhe heqjen e dhimbje në nyje (të mirë për dhimbje arthritis)
Heqja e acideve dhe lehtëson urthin
Përmirëson shëndetin ndihmon tretjen e ushqimit, të efektshme kundër kapsllëkut
Ul nivelet e kolesterolit dhe ul presionin e gjakut
Humbje peshe
Lehtëson dhimbje të fytit
Mbledhje e energjisë
Dukeni më te ri dhe do të përmirësoni shëndetin e lëkurës
Lufton kundër eres se keqe
Inflamacion pakësuar
Pse është kombinim kaq i suksesshëm?
Ky kombinim është aq i fuqishëm për shkak të karakteristikave të tij kimike dhe ndërveprimit me trupin e njeriut. Sipas ekspertëve kur të bëhemi të sëmurë, trupi ynë shpejtë rrit aciditetin (deri 7 pH).
Edhe pse uthulla është natyrisht e thartë, ajo bëhet alkaline. Mjalti ka pH shumë të ulët, por rrit alkalinitetin e trupit pas konsumimit.
Si të bëjme një ilaç shërues me uthull molle dhe mjaltë
Mbani në mend se përbërësit e juaj duhet të jetë pa filtër dhe në format e tyre të para. Nëse jeni duke përdorur mjaltë dhe uthull molle te perpunuar, ju nuk do të merrni të gjitha përfitimet të paraqitura me siper .
Perzieni së bashku:
1 lugë çaji mjaltë të papërpunuara
1 lugë çaji uthull molle (ju mund të përdorni 1 lugë gjelle në qoftë se ju doni të mbani shijen)
1 filxhan me ujë të nxehtë
Kur ju duhet të pini atë?
Koha më e mirë për konsumim është në mëngjes në një stomak bosh. Merrni këtë përzierje 20-30 minuta para mëngjesit dhe të konsumoni atë çdo ditë.
Disa njerëz e kanë të rekomanduar konsumin dy ose tri herë në ditë, në varësi të nevojave tuaja dhe tolerancës për shije.
Provoni këtë përzierje në veten tuaj dhe të shohim se si do të përfiton trupi juaj. Mbani në mend se marrja e lartë e uthulles se molles mund të çojë në nivele të ulëta kaliumi dhe densitetit të kockave të reduktuar.

elona

Numri i postimeve : 25
Join date : 25/10/2015

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi