Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Pyete Zemrën tënde....

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sajo prej Thu Jun 02, 2011 11:20 am

plot surpriza ka jeta

plot supriza paska jeta, genjeshtra e te verteta.
paska lot e hidherime, por edhe lumturi e gezime.
shum deshperime perjetova, me shum te keqija u perballova.
shum njerez me kan be me vujt, thojshin Zoti e ka shkrujt. me kane lendu ne thell,deshten jeten te ma bej terr, por ne fund i fitova, yllin e jetes e takovaaaa....?


Jam e ftofet si dimri ne male,se ti zemres time vec dhimbje i fale plaga ime mbeti e thell sa nje det ti nuk je ai qe harohesh leht
Pas vdekjes amanet
harro që egzistova ne këtë jetë
askush për mua mos te derdhe lote
se shume te veshtire e kisha ne këtë bote.


Si pije freskuse shpirtin ma freskon ti je nje mesazh qe me relakson je si kredi qe pa ty nuk bon ne kete koh te sodit je si telefon un digjem per ty si per cigaren pasha ni zot sjom ka boj hajgare si kur autobusin ty te kisha prit je si mercedes qe kam qef me vozit me ty kisha njet 24 or si kur msn te kisha perdor si kur makijato tkisha porosit tkisha dasht sisha korit se jeta pa ty do t ishte monoton si midis dimrit me fjet pa jorgon je si hena qe me driqon t puthi shum te dua o loqk A(L)


Dit e nat te kujtoj pse ti ike spo e besoj,
Diten qaj e naten vajtoj pse ky zot na mallkoj,
naten mendoj diten lotoj pse ky fat ne na mallkoj.

ti ket gje shum her e ki mendu se na jet te gjat skem me qu,
shum koh te gjat na kem vazhdu pse me len se kam besu.
shum e shum me ki pas premtu se edhe martesen don me ba me mu.
kur ishim vetem mendojshim e folshim shum per te ardhmen ton ,
por tash te gjitha premtimet tua i mur lumi ah njeri qenka maj fort se guri,
smendoj ma kurr ne jet te kem ne zemer dashuri se ta japa qka pata ty,

nuk dua jeten ma me jetu se te gjitha mi more mu.
nuk kam ma kurr deshir te flas per dashuri,
jam aj njeri e sjam i pa zemer por ket zemer e kam me lendime
ahhh pse ta fala zemern time,me ki than me ki premtu se gjith jetn je me mu,
edhe une shum gabova pse ne ty u dashurova.
edhe une veten e ndi keq tash per at her;

ike shkove ok por nje gje e la mbas zemren se ma pate jap e kam un ti ma smundesh te dush as kend si mu.

vet me tha se me don e tash kisha po shkon?

vet me tha e vet te thash se me ty e une te jem bashk.....

keto fjal qe ti shkova ndoshta ti si lexoj por ju vllezer edhe motra nese i lexoni e i koptoni te gjitha nga zemra i shkorva por ishalla si une se pritova ju ishalla spriton
avatar
Sajo
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 105
Join date : 14/05/2011
Age : 42

http://www.radio-selex.de

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Doruntina Miftari prej Thu Jun 09, 2011 6:09 pm

Fjala që më mban në Jetë

Fjala që më mban në Jetë
Një fjalë që dua
Kurrë nuk ma thua
Një fjalë të vërtetë
Që më mban
në jetë
Pse nuk më thua
Të dua
Pse hesht
Atë fjal po e pres
Atë fjal të vlerë
Që sjell Pranverë
Ajo është jetë
O yll o lulja ime
Po të ma thuash
Të dua
Unë do të
kem qetësi
avatar
Doruntina Miftari

Numri i postimeve : 49
Join date : 15/05/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Dardania prej Mon Jun 27, 2011 12:13 pm

P R E M T I M IPremtimi
Është zogu,
I cili
E ndien dritën
Dhe cicëron,
Megjithëse,
Kudo nëpër
Hapësirë
Është ende
Errësirë…
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Dardania prej Mon Aug 01, 2011 11:16 pm

"Naten e Erret"Naten e erret rri dhe veshtroi
E vizionin tend ne boshllek vizatoi
Ne dhom me mua nuk ka asnji
Jam vetem une dhe kjo gjysme poezi
Tani mendimet e mia hidhen shume lart
Aty ku ka endrra, romanticitet dhe art
Ca perqafime e perkedhelje po mendoi
Dhe vizionin tend vazhdoi ta vizatoi


Kush nuk fle endrrat i jeton
Sidomos sot kur kam imazhin qe me frymezon
Do ta mbush me gjithcka ate imazh
Dhe ket nate do ta kaloi me me te bukurin peisazh
Me buzeqeshje e shikime imazhin do ta mbuloi
Sepse ne erresire e shikoi sic e deshiroi
Ne erresire kufirin nuk e shef dot
Imagjinaten e con aty ku zemra te ndjehet plot
E prap imazhin perbindshem fokusoi


Tani ai nuk eshte me njesoi
Me afrohet e me afrohet me prane
Dhe une jam e pafuqisheme ne kete erresire te pa ane
Ne fund kundra vetes nuk dal
E me imazhin gjendem perball
Mjaftojne dy sekonda qe une te mos rezistoi
Imazhin fuqishem brenda vetes e strehoi


Edituar për herë të fundit nga Dardania në Fri Aug 26, 2011 10:56 pm, edituar 1 herë gjithsej

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga c1 prej Tue Aug 02, 2011 10:29 am

LUFTA e III –të BOTËRORE E DASHURISË!

Do të ndjek pas,kudo që të shkosh,
gjer sa do ta kuptosh,
se e vështir është jeta pa mua!
,se ti nuk merë frymë pa më thënë qoftë një herë Të DUA!
Unë për ty,do mësoj gjuhën japoneze,
do perfeksionoj dhe kulturën kineze,
por nëse do dashurin time me vepra ta dëshmoj..?
Në oqeanin me koloni peshkaqenësh do notoj!
Që të bindesh oh shpirt..!
Që në tunelin tënd të errët unë jam e vetmja dritë!
E di, e pranoj që kam luajtur shumë,
por, nga pendimi zemër nuk fli dot gjumë,
E di që ende nuk më beson,por mos mu bë tani edhe kritik,
do mësoj artet marciale të të mbroj kur je në rrezik
botën do e shëtis vetëm nëse jam me ty,
do të lidhem me pranga dhe me dry!
Syzet më të zeza do ti gjej që ti mbyll sytë e të mos shikoj,
sepse sytë e mia janë aq tinëzare që çdo zemër atij ta pushtoj!
Por për ty do bëhem edhe Toeradore me dem vdekjen para ta kem,
gjer sa ta fitoj sërish zemrën e në shpirtin tënd i pari dhe i fundit të jem!

c1

Numri i postimeve : 3
Join date : 30/07/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Kreshnik Martini prej Wed Aug 03, 2011 12:03 pm

......çfare peshe te rende ka vuajtja per dashurine.......
avatar
Kreshnik Martini

Numri i postimeve : 227
Join date : 03/08/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Kreshnik Martini prej Thu Aug 04, 2011 9:24 am


PERGJERIM

Oh, po te jete e vertete,
Se naten kur gjithçka pushon,
Kur rrezet heneza e zbete,
permbi murrana i vershon,
Shkretohen varret e nemitur
Dhe hijet bredhin neper terr,-
Do thirrnja miken e zhuritur:
Tek une eja menjehere!

M'u çfaq ashtu siç ishe ti
Perpara ndarjes plot trishtim,
E ftoht' e zbehte, si qiri,
Ne prag te fundit gjith mundim.
M'u çfaq porsi nje yll i ndritshem,
Si ze i leht' apo si ere,
Apo si nje vegim i frikshem,-
S'ka gje: ti eja menjehere!...

Spo te therras per te qortuar
Me hijen tende, njerezine,
S'po te therras per t'i zbuluar
Territ te varrit fshehtesine,
Dyshimet nuk me brejne mua;
Po te therras me shpirtin vrer,
Qe te te them me mall: te dua.
Jam yti, eja menjehere!
avatar
Kreshnik Martini

Numri i postimeve : 227
Join date : 03/08/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Dardania prej Fri Sep 23, 2011 8:25 pm

PER TY SHPIRT

Per ty vuaj,
Per ty lotoi,
Per ty mendoi,
Se vetem ty te dashuroi,

S´kam qetesi ne shpirt,
Mendimet tek ti me cojn,
Gjithmon ime,
Ty do te kerkon,

Nuk e di si te veproi,
S´e nuk paska qetesi ne shpirt,
Kur dashuron,
Gjithmon te kam para sysh,

Me foto-n tende gjumi me merr,
Sa dua nga afer qe te shikoi ,
Qe ket mall ta largoi,

ime esht lendu,
Se larg teje jam qellu,
Cdo gje me duket e kot,
Se ne shpirt kam vetem lot,


Nuk e di kur do te vij ajo dit,
ime me ty te ndjej lumturi,
Se tash e vetme kam mbet,
Jetoi e vetme pa ty ne gyrbet,

Nuk e di se si te tregoi
I LUTEM ZOTIT te na bashkoi,
Qe te bindesh se sa TE DUA
Dhe te shoh TI SA ME DO MUA....

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Dardania prej Fri Sep 23, 2011 8:30 pm

TE DUA VETEM TY

Digjem pervelohem,
Se te dua shum,
Diten mendohem,
Naten rri pa gjum,

Lulet te dilnin,
Shpirt sa te dua,
Ketu do te vinin,
Te qajn me mua

Zogjet te degjonin,
Do t´me rrinin pran
Dhe do te kendonin,
Te harroi sevdan,


Asnjeri ne jet,
Plagen s´ma sheron,
Perveq Shpirti im,
Qe vjen e gezon....

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Dardania prej Wed Sep 28, 2011 2:22 am

Celesin e Zemres ta kam dhuruar ty ....Fshehurazi veshtroi pas vellos

te imagjinates

Enderren me te bukur me deshir

ta dhurova

me klithmen e deshperimit ja grisa

Fytyren Nates

Si Lot mbi buzen Tende Vdiqa

dhe u ringjallaAq e dobet perball teje

urrej veht-vehten

Celesin e Zemres ta kam

dhuruar ty

Lotet e mallit permbi gjoks sa

shpejt treten

dhe tjer Lot kam me mijera

thell ne syt e mi.Neteve von gjithmon me ty ne mendje

bie te fle

Zgjohem heret ne Mengjes me ty gjithmon

ne Zemer

Te kerkoi ne enderren time

Dhe kur nuk je aty ....

Nuk di ku jam nga vie dhe shkoi

Sec mbaj per nje emer?Mos me pyet perse *Te Dua* edhe

veht nuk e di

Merre Celesin hape Zemren time

prit qe te ftohet

veshtro mbrenda me mijera

deshira *Une dhe Ti*

Nuk esht Dashuria

Pyetje-pergjigje

ajo jetohetMjaft me pyetje pse Te dua

dhe pse me Do....

Dhuromi buzet kur te takohemi

ne Enderren ton

Beje Folen ne Zemren time dhe

Jeto....

Per Dashuri nuk esht kurr

Shpejt apo Von....

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Dardania prej Tue Dec 13, 2011 1:06 am

Dashuria

Do te levdoi dashurin,
Barabar me perendin,
Se dashuri e vertet ,
Na mban te gjall ne jet

Se kam par perendin,
Shoh ngaher dashurin,
Dashuria mbreteron,
Se njeriu pa te s´jeton,

Shpirt te besoi tani,
Perendin apo dashurin,
Perendi ne ket jet,
esht dashuria e vertet....

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Dardania prej Tue Dec 13, 2011 1:08 am

Te Dua vetem Ty


Digjem pervelohem,
Se te dua shum,
Diten mendohem,
Naten rri pa gjum,

Lulet te dilnin,
Shpirt sa te dua,
Ketu do te vinin,
Te qajn me mua

Zogjet te degjonin,
Do t´me rrinin pran
Dhe do te kendonin,
Te harroi sevdan,


Asnjeri ne jet,
Plagen s´ma sheron,
Perveq Shpirti im,
Qe vie e gezon

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Dardania prej Thu Dec 15, 2011 2:23 am

Ditet jane shekuj
Kur me ty nuk jam
Netet jan vite
Kur pran nuk te kam
Oret jane muaj
....
Kur zerin nuk ta ndegjoi
Minutat jane jav
Kur syt s'mund te ti shikoi
Sekondat dit te tera
Kur buzet s'mund te ti shijoi

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Dardania prej Sun Jul 08, 2012 2:09 pm

Ti je engjulle per mua ,
Ti je i vetmi qe e dua
Ti je yll qe ndricon
Ti je ai qe Zemra s'te harron
Ti je Diell qe ben drit
Ti je ai qe ne jet te kam prit
Ti je fryma qe mua me mban gjall
Ti je ai qe te pres me ardh
Ti je enderr qe te shoh ty
...
Ti je syt e mi
Ti je shpresa ime qe nuk shuhet asnjeher
Ne te dy jemi te dashuruar perher....

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Dardania prej Tue Jul 10, 2012 8:55 pm

Gonxhet ne endrren e tyre jetojn
Te mbyllura brenda tyre, arome leshojn.

Boten e tyre krijojn, nje tjeter iluzion
Dhe fillojne e ecin, fillojne e lulezojn

Lulet ne Boten e tyre jetojn
Me aromen , kundra eres dhe shiut luftojn
Zmadhojn gjethet nga te ftohtit
Forcojn gjemba prej lotit...

Kercejn ne heshtjen e gjate lulezojn
Me durim dhe miresi Pranveren kerkojn...

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Dardania prej Sun Aug 12, 2012 7:29 pm

Thirre emrin tim,kur etje te kesh...
Do te dergoi lotet e mi,qe lageshti ne buz te ndjesh...
Thirre emrin tim,kur te kesh nevoi per mua...
Do te dergoi Shpirtin tim,te largosh vetmin e huaj...
Thirre emrin tim,kur buzet te te jen thar...
Do te dergoi nje puthje, te me kujtosh me mall ...

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Loti_iHeshtur prej Wed Sep 19, 2012 9:26 pm

Te Te Them Je Yll ,jo Se Larg Me Qendron.
Te Te Them Je Molle, Jo Se Dikush Te Kafshon.
Te Te Them Je Lule, Kam Frik Se Te Kepusin krejt.
Te Te Them Je Drite, Jo Se Shuhesh Shpejt.
Te Te Them Je Flutur Iken Nga Une
Te Te Them Je Bota Ime, Se Di A Me Degjon.
Te Te Them Te Dua Ndoshta Me Kupton... ♥
avatar
Loti_iHeshtur

Numri i postimeve : 2
Join date : 19/09/2012

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Dardania prej Thu Sep 20, 2012 6:57 pm

Mir se keni ardhur i Nderuari Loti_i Heshtur ne Forumin Dardania ju uroi te kaloni si me se miri ketu me te gjith se bashku
dhe jeni i mrekullueshem me Poezit e juaja me respekte nga Dardania...

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Dardania prej Thu Sep 20, 2012 7:06 pm

Jan ber disa Vite qe te njoh ♥
U be nje koh e gjat qe je pjes e pandar e Jetes sime....♥
Kam kaluar disa vite me ty, dhe gjdoher mendoi se pa ty do isha asgje....
Dua qe ta die se nuk do lodhem kurr duke te then
Qe Te Dua me shum se vehten time....
Duke te te then qe vetem ti i jap kuptim Jetes sime....♥
Ditet qe kalojn ti me jap kuptim mua,
Me jap nje arsye per tu zgjuar ne
Mengjes;
Dhe me ben te i mbyll syt duke te menduar vetem ty ....
♥ Te
Dua pergjithmon ♥...._________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Dardania prej Thu Sep 20, 2012 7:23 pm

Dua te te puth po Ti ne Ks e une ne Mergim
Me mungon mua edhe Shpirtit tim....
Puthjet mbeten vec kujtim
Por ti jeton
gjithmon ne Shpirtin tim ....
Gurbeti na ndan Dashuria na bashkon....
Te dua
edhe me do....

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Dardania prej Thu Sep 20, 2012 7:26 pm

Gonxhet ne endrren e tyre jetojn
Te mbyllura brenda tyre, arome leshojn.

Boten e tyre krijojn, nje tjeter iluzion
Dhe fillojne e ecin, fillojne e lulezojn

...
Lulet ne Boten e tyre jetojn
Me aromen , kundra eres dhe shiut luftojn
Zmadhojn gjethet nga te ftohtit
Forcojn gjemba prej lotit...

Kercejn ne heshtjen e gjate lulezojn
Me durim dhe miresi Pranveren kerkojn....

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Dardania prej Thu Sep 20, 2012 7:27 pm

Für Dich
Ich will in deine Arme
ohne kleinste Schläge!
Ich will mit dir gehen,
den Parcours des Lebens bestehen!
Ich will dich lieben,
jede Stunde, Minute und Sekunde!
Keinen Weg mehr ohne dich gehen!

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga ruka26 prej Thu Mar 21, 2013 8:20 pm

Hape Zemren
Hape pak zemren,
te lutem mos Vajto
Hape pak Dritaren, e qiellin shiko
Hape pak letren e
Fjalet mi lexo
Te kam perjet ne Zemer e ti mos harro.
avatar
ruka26

Numri i postimeve : 17
Join date : 21/03/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga ruka26 prej Thu Mar 21, 2013 8:22 pm

Dashuria Jone

Pse jetojm kaq larg, asgje sna pengon
Se ky
shpirti im, vec per ty po jeton
Sa lule ka pranvera, te gjitha kane
arome
Por lulja me e bukur eshte DASHURIA jone
avatar
ruka26

Numri i postimeve : 17
Join date : 21/03/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga ruka26 prej Thu Mar 21, 2013 8:22 pm

Dashuria ime
Nuk te shoh, por te kujtoj
Nuk te kam, por
ste harroj
Nuk do jem, por egzistoj
Nuk bej gjum, por te mendoj
Nuk je
ti, por jan kujtime
Nuk jan lot, por jan vajtime
Nuk jan plumba, por
gabime
Qe me vrane dashurine time
avatar
ruka26

Numri i postimeve : 17
Join date : 21/03/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 2 e 3 Previous  1, 2, 3  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi