Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Pyete Zemrën tënde....

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga ruka26 prej Thu Mar 21, 2013 8:23 pm

Te dua ty
Edhe pse jem e re
Shume te xhelozoj
Dije
zemra ime
Qe shume te dashuroj.
Dua te te kem afer meje
Se me Shpirt
Te Dua
Per ty lindi Zemra ime, Te Dua
avatar
ruka26

Numri i postimeve : 17
Join date : 21/03/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga ruka26 prej Thu Mar 21, 2013 8:25 pm

Sa vite kan shkuar
por ty prap nuk te kam haruar
Sa dite
kam qare
Sa nete pa gjume kam rane
Sa ore kalojn
Sa minuta
shkojn
Por Zemra nuk harone
Nuk te haron ty se te do
Nuk te haron ty Se
per ty
avatar
ruka26

Numri i postimeve : 17
Join date : 21/03/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga ruka26 prej Thu Mar 21, 2013 8:25 pm

Shpirti im ste harroj
dot

Kalon ne rruge duke qeshur
sikur mes nesh asgje ska
ngjare
sikur ste desha sikur sme deshe ketu e nje vit me pare.
Ti pse
genjen?
Pse sillesh si i marre?
Dhe hap fjale se me urren?!
Une kam
qenë e dashura e par’
veten tende pse e genjen?
Kur mes shokesh ti
qendron
pse tregohesh i gezuar?
Dhe kur mua me shikon qesh si lule e
harruar…
Une e di kur ngelesh veten, ti jastekun lag me lot
edhe thua te
verteten
SHPIRTI IM S’TE HARROJ DOT
avatar
ruka26

Numri i postimeve : 17
Join date : 21/03/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga ruka26 prej Thu Mar 21, 2013 8:26 pm

Ti s’ke faj
Ti ske faj qe vuaj une,
ti ske faj qe rri pa
gjume,
jo jo zemer ti ske faj,
qe mi le syte ne vaj.
Fajtori i vetem
jam une,
fajtor se te dua shume,
mekati i vetem dashuria,
ndershkimi i
diteve te mia.
Dhe me beso ti o shpirt,
per kete faj vuaj
denimin,
trishtim dhe lot ne sy,
deri ne fund te jetes time.
Veq nje
here do te te lutem,
dhe ma thuaj mua ne sy,
a me ke dashur
ndonjehere,
siq te kam dashur une ty.
Nese po do te me pergjigjesh,
eja
me puth e me perqafo,
nese jo do te me pergjigjesh,
me mire me vrit dhe me
harro
avatar
ruka26

Numri i postimeve : 17
Join date : 21/03/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga ruka26 prej Thu Mar 21, 2013 8:28 pm

Dashuria …
Dashuria eshte jet
ate mos e lendo..
dashuria eshte ndjenj ate kurr mos e largo
dashuria
eshte bota te ajo do te udhetosh
dashuria eshten enderr ti ate e
enderron.
dashuin kurr nuk ndal po zemra shume here thyhet
nuk ka zemere
ne bote qe kurr nuk thyhet……………
avatar
ruka26

Numri i postimeve : 17
Join date : 21/03/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga ruka26 prej Thu Mar 21, 2013 8:28 pm

Një natë
Në këtë natë të
qet
hëna po rrezon
pyet zemrën time
për kë po loton
zemra i
pergjigjet
i thot nuk edi
po pyet zemrën tjetër
ajo mund ta di ?!
avatar
ruka26

Numri i postimeve : 17
Join date : 21/03/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga ruka26 prej Thu Mar 21, 2013 8:29 pm

Do të vdes për ty…
Gjithmon
nga ajo dit kur te njoha ty
dertha lott sikur pikonte shiii
nje nat ne net
me the diqkaa
me the se do te martohemm
e lote e mij ne tastier
rann
Ahh zot i madh pse me ndodh keshtu
at qe un e dua po maritohet
ee
spo me pret muuu
Jeta eshte etill po si te jetoj
pa te pa me syy e nje
puthje ta dhurojj
nga shikimi im kerkove takim
te me pershdeesh po jo sdo
te lejoj
se pa te puthur jo nuk do t eleshojj
nje e dij o zemre tani nese
ket e lexonn
mos e haroo at vajzen qe te don per jett
Kjo zemra mu eshte
ber copp
e kah te shkoj te kerokjj
po ti me tejr e un me mendimet tek
tij
Jeta eshte e till jeta eshte e shkrett
aa moj dashni qe shakotronn per
jet
perse sna bashkove per shkak te dashuris
Por na ndave per shkall 3
vite maturiee….
Dije dhe lexojj ty po te kerkojj
kthehu e le suedinnn se
asgje nuk perfitonn
do te me mer malli mua shum per tyyy
por nese 2 muaj
kalojn pa te paa
nese un vdess dij kam vdekur per tyyy
avatar
ruka26

Numri i postimeve : 17
Join date : 21/03/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga ruka26 prej Thu Mar 21, 2013 8:30 pm

Nuk harroet…….
Harroet nje
dit Nese ki merzi.
Harroet nje Jav nesE ki vetmi.
Harroet jeTa neSe ke
mundime.
por TI nuk HarohesH se Je ZEMRA IMe…..
avatar
ruka26

Numri i postimeve : 17
Join date : 21/03/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga ruka26 prej Thu Mar 21, 2013 8:31 pm

Malli për ty…
Mos e mer cdo lule
qe ti falin
brigjet
kujtoje Nje Zemer
Qe per Ty po digjet
kujtoje Nje Zemer
qe
per Ty po Vuan
Askush ne kete bot
Mallin Tend Sma Shuan
avatar
ruka26

Numri i postimeve : 17
Join date : 21/03/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga ruka26 prej Thu Mar 21, 2013 8:31 pm

Ne dhe deti
Ne ecnim mbi
reren e lagur,
shikimi tek ty me mbeti,
Te pyeta se sa me doje ,
ti
ktheve syte nga deti.
avatar
ruka26

Numri i postimeve : 17
Join date : 21/03/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga ruka26 prej Thu Mar 21, 2013 8:33 pm

te kam hen
te kam shpirt
te kam zemer
te kam dreit
pres me
shpres
e me gezim
qe te behesh
fati immmmmmm
avatar
ruka26

Numri i postimeve : 17
Join date : 21/03/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga ruka26 prej Thu Mar 21, 2013 8:37 pm

Zemra e ndan

U dashuruam të dy rastësisht

Fshehur nga njëri-tjetri në largësi

Duheshim “habitshëm” kaq marrëzisht

Patëm frikë ta pranonim

apo s’patëm mundësi???

Tani jemi larg e fatin fajësojmë

Se u deshëm e duhemi s’mund ta mohojmë

Dhe na bren ndërgjegjja në qelitë e dyshimit:

“Jemi robër të Dashurisë

apo të Mallkimit?!
avatar
ruka26

Numri i postimeve : 17
Join date : 21/03/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga <alma> prej Sun Sep 08, 2013 12:25 pm

Do te Largoi nga Zemra....
 Edhe nese me duket e pa mundur....
Do mundohem te harroi....
 Edhe nese s,do jem e Lumtur....
Do te bej te pamunduren qe te mos Vuaj....
 Tjeter Person s,do e lejoi qe me Ndjenjat e mia te Luaj....16162 

<alma>

Numri i postimeve : 64
Join date : 11/07/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pyete Zemrën tënde....

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 3 e 3 Previous  1, 2, 3

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi