Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Në Alpet Franceze humbin jetën 6 Alpinistë

Shko poshtë

Në Alpet Franceze humbin jetën 6 Alpinistë

Mesazh nga Dardania prej Sun Jun 26, 2011 11:53 pm

26 Qershor- Gjashtë alpinistë janë gjetur pa jetë në majën e malit Neige Cordier, në Alpet në jug të Francës, 2700 metra mbi nivelin e fshatit Villar d’Arene.

Sipas autoriteteve lokale, vdekjet kanë ndodhur të shtunën në mëngjes dhe një ekskursionist i ka gjetur trupat ditën e diel.

“Viktimat ishin të lidhur dy e nga dy. Dyshohet se ka pasur një lëvizje të gurëve dhe dëborës”, kanë deklaruar autoritetet.Alpet franceze janë një atraksion i veçantë për të apasionuarit e alpinizmit, por jo pak herë admiruesit e këtij sporti kanë gjetur vdekjen në përpjekje për të arritur majën.

avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi