Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Gëzim në Familjen Basha, Aurela lind vajzën e dytë

Shko poshtë

Gëzim në Familjen Basha, Aurela lind vajzën e dytë

Mesazh nga Dardania prej Fri Jul 15, 2011 10:20 pm

Vjen në jetë vajza e dytë e kreut të ri të Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha. Bashkëshortja e tij, Aurela, lindi dje duke sjellë një tjetër gëzim në këtë familje, fill pas shpalljes së fitores së Bashkisë së Tiranës nga bashkëshorti i saj.Mësohet se lindja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit dhe se Lulzim Basha ka qenë i pranishëm dhe në pritje të vajzës së tij, ndërsa si bashkëshortja e tij, Aurela, ashtu dhe vajza e vogël, janë mirë. Ende çifti Basha nuk ka vendosur për emrin e vajzës së tyre të porsalindur. Kjo ngjarje e ka detyruar kreun e ri të Bashkisë së Tiranës të shkëputet për momentin nga rrjedha e Tiranës, për të qenë më afër familjes dhe të afërmve të tij. Në ditët në vijim ai do të jetë sërish në Tiranë, pasi do të duhet të bëjë betimin si kreu i ri i Bashkisë së Tiranës. Mësohet se çifti Basha, së bashku me dy vajzat, Dafinën dhe të sapolindurën, do të jetojnë në apartamentin e tyre në Tiranë sapo vajza e vogël të jetë gati për të udhëtuar nga Holanda. Nga ana tjetër, të afërm të familjes kanë qenë pranë familjes Basha, ndërsa një pjesë e tyre ka nisur të merret me urimet e shumta që kanë ardhur për vajzën e sapolindur. Lulzim Basha dhe gruaja e tij Aurela u njohën në shkollën e mesme “Sami Frashri” dhe u martuan në Tiranë më 8 maj të vitit 2004. Ata kanë qenë bashkë në shkollë dhe, siç ka rrëfyer vetë Basha, ndjenja për njëri-tjetrin ka lindur pas përfundimit të shkollës. Vajza e tyre, Dafina, ka lindur në vitin 2006. Ata kanë qëndruar bashkë gjatë gjithë kohës, si në Holandë, gjatë studimeve, ashtu dhe në Kosovë, kur Basha punonte për administratën ndërkombëtare. Aurela është diplomuar për Marrëdhënie Ndërkombëtare në Universitetin e Utrechtit në Holandë, në të njëjtin universitet që ka studiuar edhe Basha, dhe u specializua për Menaxhim Biznesi në Universitetin e Amsterdamit. Që prej vitit 1999 ajo punon për Projektin e Praktikave Parlamentare Lindje-Perëndim, një organizate ndërkombëtare jofitimprurëse që promovon demokracinë parlamentare në vendet e Europës Lindore, duke përfshirë edhe Shqipërinë.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi