Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Binjaket Siameze lindin me një Zemër

Shko poshtë

Binjaket Siameze lindin me një Zemër

Mesazh nga Dardania prej Thu Jul 21, 2011 2:34 pm

20.07.2011, ora 17:06
Dy binjake siameze, të bashkuara përmes kraharorit dhe me një zemër të vetme kanë lindur pak javë më parë në qytetin e Bolonjës, Itali. Ato kanë një sistem të vetëm qarkullimi të gjakut.

Binjaket ndodhen të shtruara në repartin e anesteziologjisë dhe reanimacionit pediatrik.

Tani, spitali dhe prindërit e tyre duhet të vendosin se çfarë plani mjekimi të ndjekin.

Të sapolindurat, gjendja shëndetësore e të cilave për momentin është e qëndrueshme, po monitorohen vazhdimisht.

Mjekët tashmë po mendojnë që të ndërhyjnë, edhe pse kjo do të jetë e vështirë.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi