Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Kafshët shtëpiake janë të mira për shëndetin mendor

Shko poshtë

Kafshët shtëpiake janë të mira për shëndetin mendor

Mesazh nga Dardania prej Mon Jul 25, 2011 12:37 amHulumtimet nga psikologët në Miamy University dhe St.Louis University tregojnë se të mbash një kafshë shtëpiake është e mirë për shëndetin e njeriut, si dhe për lumturinë.

"Edhe pse ka prova se kafshët ndihmojnë njerëzit të përballen me gjëndje stresuese të jetës, pak dihet në përfitimet e mirëqënies për njerëzit e zakonshëm" tha një nga studiuesit.

Sipas zbulimeve të hulumtuesve, pronarët e kafshëve janë më pak të vetmuar, kanë më shumë vetëbesim dhe kanë më pak frikë të afrohen me njerëzit e tjerë.

Dhe me sa duket lloji i kafshës nuk ka rëndësi.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi