Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Australi, moti ekstrem i bën ujëvarat të ngrihen lart (VIDEO)

Shko poshtë

Australi, moti ekstrem i bën ujëvarat të ngrihen lart (VIDEO)

Mesazh nga Dardania prej Mon Jul 25, 2011 1:01 am

ekstrem e ka goditur Australinë këtë javë. Erërat janë bërë aq të forta sa që ujëvarat janë ngritur lart.

Erërat e forta, të cilat po ndikojnë seriozisht në ujërat e Australisë, kanë shkuar deri në 75 mph (milje për orë).

Këtë javë, në Sidney ra shi në një ditë aq sa duhej të binte për një muaj, raporton BBC.

Këto erëra janë të fundit në një periudhë të gjatë të motit ekstrem në Australi, ku 25 njerëz vdiqën nga përmbytjet të cilat shpërthyen gjatë dimrit.

Hulumtuesit thonë se këto janë mesazhe që po na dërgon planeti ynë, dhe sipas tyre mesazhi është se moti ekstrem po bëhet një normë dhe jo më një përjashtim.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Australi, moti ekstrem i bën ujëvarat të ngrihen lart (VIDEO)

Mesazh nga Dardania prej Mon Jul 25, 2011 1:05 am


_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi