Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Vetmia, e dëmshme sa pirja e duhanit

Shko poshtë

Vetmia, e dëmshme sa pirja e duhanit

Mesazh nga Dardania prej Mon Aug 01, 2011 9:02 pmVetmia është aq e keqe për shëndetin tuaj sa është edhe pirja e duhanit. Duket e habitshme por kërkime shkencore tregojnë se izolimi social, është po aq i dëmshëm sa pirja e 15 cigareve në ditë ose të qënit i alkoolizuar.

Studime të tjera kanë sugjeruar se personat me izolim social janë më të rrezikuar nga çmenduria dhe presioni i lartë i gjakut. Sipas hulumtuesve, ndjenja e vetmisë dhe jo i dashur nga të tjerët mund ta bëjë më të vështirë për personat që të bien në gjumë dhe mund të përshpejtojë zhvillimin e çmendurisë.

Vetmia rrit nivelet e hormonit të stresit, kortizolit, dhe mund të rrisë presionin e gjakut në "zonën e rrezikshme" për sulm në zemër dhe tru.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi