Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Studimi: Lotët nuk ju bëjnë të ndiheni më mirë

Shko poshtë

Studimi: Lotët nuk ju bëjnë të ndiheni më mirë

Mesazh nga Dardania prej Mon Aug 01, 2011 9:07 pm

Në studim i ri, që për momentin është i publikuar në internet në Journal of Research in Personality, anketoi 97 femra të moshës 18-48 vjeçare në Holandë për të mbajtur një ditar në lidhje me të qarat e tyre për një periudhë 2-3 mujore. Meshkujt nuk u përfshinë në eksperiment.

Çdo natë, pjesëmarrëset shkruajtën mbi humorin tyre ditor, nevojën e tyre për të qarë dhe nëse kishin lëshuar lotë. Nëse ato qanin, do të mbanin më shumë detaje në çdo sesion të së qarës, si arsyen, sa kohë zgjat, me çfarë intensiteti, kur ndodhi dhe si u ndjenë më pas.

Shkencërarët përfunduan me 1,004 episode episode për të analizuar. Për shumicën e rasteve - rreth 61 për qind - u raportua se nuk kishte ndryshime në humor krahasuar me momentet përpara se të qanin. 30 për qind u ndjenë më mirë dhe 9 për qind u ndjenë më keq.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi