Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Mos u trishto

Shko poshtë

Mos u trishto

Mesazh nga Dardania prej Mon Aug 01, 2011 10:12 pm

Mos u trishto: nese je i varfer,te tjeret rreth teje jane te mbytyr ne borxhe,nese ske mjet transporti dikush nuk ka as kembe.
Nese ankohesh nga nje dhimbje,shih te tjeret qe jane te lidhur mbi krevate me vite te tera.Nese ke humbur nje femije se sheh me,te tjeret prej nje aksidenti kan humbur tere familjen.
Mos u pikllo: se ti deklaron dhe beson All-llahun, beson ne te derguarin e Tij[s.a.v.s] ne meleket e Tij,ne Diten e gjykimit,dhe e di se e mira dhe e keqja vijne prej All-llahut te Madheruar. Vendimit te Tij ska kush i del para,por q’thua per ateistet qe mohuan egzistencen e Krijuesit,hodhen genjeshtra dhe pergenjeshtruan te Derguarit,ndryshuan tekstet e librave te shenjte te tyre mohuan Diten e Gjykimit dhe kundershtuan vendimin e saktimin e fuqis se All-llahut.
Mos u brengos:Nese ke gabuar pendohu,nese i bere ndokujt keq e padrejtesi,kerkoji falje All-llahut dhe robit qe ia bere ate te keqe.Meshira e All-llahut edhet shum e gjere,dera e epndimit ende rri e hapur,te pret ty,sepse ajo pranohet,me lejen e All-llahut.
MOs u trishto: se sistemi yt nervor nje dit prej ditesh do te demtohet,qe do te sjell dridhje trupi e lodhje zemre,dhe dyshemeja te behet vend lodhjeje.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi