Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Prekja është shëruese!

Shko poshtë

Prekja është shëruese!

Mesazh nga Dardania prej Wed Aug 03, 2011 9:00 pm

Pos që shëron zemrat tona dhe na jep gëzimin jetësor, si duket ajo e shëron madje edhe kokëdhimbjen.
Domethënë, nëse ju dhemb koka, në vend që të përdorni tabletën, merreni për dore të dashurën apo të dashurin tuaj. Shkencëtarët nga Universiteti i Kalifornisë kanë gjetur 25 vullnetarë, të cilët gjatë gjysmës së vitit të fundit ishin në lidhje të lumtur.

Është treguar se partnerët kanë qenë analgjetiku i mirë për njëri-tjetrin - vetëm shikimi i fotografisë së personit të dashur ka zvogëluar reaksionin fizik në kokëdhimbje ndërsa në mënyrë të shkëlqyeshme ka ndihmuar edhe mbajtja për dore.

Marrëdhëniet shoqërore për njerëzit janë shumë të rëndësishme, theksojnë shkencëtarët. Kështu, gratë në lindtore vërtet do të kishin dobi nga mbajtja e të dashurit për dore, ndërsa me këtë sqarohet edhe "shërueshmëria' e puthjes së nënës në vendin me dhimbje, e cila shpesh e qetëson reaksionin e fëmijës ndaj dhimbjes-

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi