Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Vushtrri, marrin hak në Fëmijë

Shko poshtë

Vushtrri, marrin hak në Fëmijë

Mesazh nga Dardania prej Mon Aug 08, 2011 9:15 am

Vushtrri, marrin hak në Fëmijë


Ymer Krasniqi dhe vajza e tij 10-vjeçare, Arbnorja, u vranë nga familjarë të tyre vetëm gjashtë muaj pasi ai doli nga burgu. Ymeri akuzohej se e ka vrarë djalin e axhës, e të shtunën, në Novosellë të Vushtrrisë, drejt tij dhe fëmijëve u shkrepën plumba. Djali, Arbnori, u plagos. Policia thotë se rasti ka të bëjë me gjakmarrje.

Ymer Krasniqi (37) ia pa sherrin një traktori me zall. Nga kjo edhe e gjeti vdekjen, bashkë me vajzën e tij 10-vjeçare. Vetëm gjashtë muaji pasi doli nga burgu, ai vendosi që bashkë me dy fëmijët e tij, Arbnorin dhe Arbnoren, të nisen drejt Milloshevës për të marrë zall. Kjo ishte hera e fundit që Fatmirja e pa burrin, Ymerin dhe vajzën e saj, Arbnoren. Të shtunën, dy orë pasi burri i saj u nis bashkë me dy fëmijët nga shtëpia drejt Milloshevës, Fatmirja mori lajmin më të hidhur në jetë.

Ajo e kuptoi se kurrë më nuk do t’i shohë të gjallë, as burrin, as vajzën e saj. E djali, edhe pse i plagosur në qafë, ka shpëtuar i gjallë.

Fatmirja tash ka mbetur vetëm me dy fëmijët, Arbnorin 11-vjeçar dhe Krenaren 5-vjeçare, derisa po pret ta sjellë në jetë edhe një vajzë tjetër, për të cilën thotë se ndjen më së shumti keqardhje. “Të lind një fëmijë pa e parë asnjëherë babin e saj është e tmerrshme”, rrëfen Fatmirja për Express, derisa nuk ndalet së qari.

E shkaku që kjo grua humbi burrin edhe vajzën për një ditë, ishte një problem i vjetër që Ymeri kishte me familjen e axhës së tij. Fatmirja rrëfen se rreth katër vjet më parë, ka ndodhur një vrasje në familjen e axhës së burrit të saj të ndjerë. “Prej atëherë, Ymeri ka qenë i burgosur, pasi axha i tij e ka akuzuar se ky ia ka vrarë djalin”, tregon Fatmirja.

Sipas kësaj gruaje, Ymeri tashmë i ndjerë është liruar nga burgu vetëm gjashtë muaj më parë. “Ymeri ka qenë në burg për tri vjet e gjysmë. Para gjashtë muajsh, gjykata e ka shpallur të pafajshëm dhe e ka liruar”.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi