Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

January 2019
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


KFOR: Nuk kemi pse kërkojmë falje

Shko poshtë

KFOR: Nuk kemi pse kërkojmë falje

Mesazh nga Dardania prej Mon Aug 08, 2011 5:24 pm

KFOR-i ka kundërshtuar zërat se ndonjë këshilltar i Komandantit të KFOR-it, Erhard Buhler, u ka kërkuar falje serbëve në veri "për gjithçka që ka ndodhur në ditët e fundit”. Zëra këto që u cituan vazhdimisht ngas mediat serbe.

Zëdhënësi i KFOR-it, Hans-Dieter Ëchter, rreptësisht kundërshton raportin ku thuhet
që një këshilltar politik i Komandantit të KFOR-it i ka kërkuar falje z. Kërstimir
Pantiqit të Mitrovicës për deklaratat e supozuara.

"Nuk është e vërtetë që një Këshilltar Politik i Gjeneralit Bühler ose një person tjetër i autorizuar i ka komunikuar një kërkim falje z. Pantiqit. Kjo është tërësisht një shpikje. Nuk ka arsye për të kërkuar falje si ndaj z. Pantiqit ashtu as ndaj dikujt tjetër në anën e Serbëve ose të Kosovarëve", thuhet ne reagimin e KFOR-it.

"Komandanti i KFOR-it është i paanshëm dhe gjithmonë ka vepruar në pajtim me detyrën e tij për të ofruar një ambient të qetë dhe të sigurt, si dhe liri të lëvizjes në mbarë Kosovën dhe për të gjithë njerëzit në Kosovë. Gjatë dy javëve të fundit falë angazhimit të tij të paanshëm është ruajtur paqeja dhe janë shmangur shpërthime të mëdha të dhunës", thekson KFOR-i.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi