Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Erhard Bühler, dhëndër i Kosovës

Shko poshtë

Erhard Bühler, dhëndër i Kosovës

Mesazh nga Dardania prej Tue Aug 09, 2011 11:04 am

Komandanti i KFOR-it, Erhard Bühler do të largohet këtyre ditëve nga Kosova pasi përfundon misionin. Megithëse kërkoi edhe një vit angazhim në vend për ta përfunduar punën e nisur të ndërmjetësimit për situatën në veri, shefat e tij në NATO nuk i’a vazhduan kontratën.

Pavarësisht faktit se KFOR-i mban qëndrim neutral ndaj statusit të Kosovës, serbët në Kosovë dhe Serbi e akuzuan atë se “po ua mban anën shqiptarëve për zhvillimet e fundit në veri të vendit”. Atë e quajnë pro shqiptarë, por kështu nuk mendon vet Buhler që tha disa herë “se po e bën punën për paqen dhe sigurinë e njerëzve”.

Megjithatë gjermani është i lidhur emocionalisht me shqiptarët. Klan Kosova raportoi se ai nuk do të largohet i vetëm nga Kosova por me një nuse Shqiptare, me të cilën u njoftua në Prizren gjatë vitit 2004 kur shërbente në trupat Gjermane.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi