Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2594 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

May 2018
MonTueWedThuFriSatSun
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Ushtrimet duhet të jenë pjesë në luftën kundër kancerit

Shko poshtë

Ushtrimet duhet të jenë pjesë në luftën kundër kancerit

Mesazh nga Dardania prej Tue Aug 09, 2011 9:32 pm

Të gjithë pacientët që marrin trajtime kundër kancerit duhet të bëjnë ushtrime fizike për 2.5 orë çdo javë, thuhet sipas një raporti nga Macmillan Cancer Support.

Duke qënë i këshilluar për të pushuar dhe "për ta marrë lehtë" pas trajtimit është një pikëpamje e vjetër.

Hulumtimet tregojnë se ushtrimet mund të reduktojnë rrezikun e vdekjes nga kanceri dhe të minimizojnë efektet anësore të trajtimit.

Departameti i Shëndetësisë thotë se iniciativa lokale mund t′i ndihmojë njerëzit të ecin përpara. Pacientët që marrin trajtime kundër kancerit dhe të mbijetuarit nga sëmundja duhet të realizojnë aktivitet të moderuar 150 minuta në javë.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1629
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi