Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Westerwele: Nuk ka bisedime për ndryshim kufijsh

Shko poshtë

Westerwele: Nuk ka bisedime për ndryshim kufijsh

Mesazh nga Dardania prej Tue Aug 09, 2011 10:55 pm
Guido Westerwelle


Shefi i diplomacisë gjermane, Guido Westervelle ka porositur të martën në Podgoricë se Gjermania nuk do të negociojë për ndryshimin e kufijve në Ballkan dhe sipas tij rruga e vetme për zgjidhjen e problemeve është dialogu, njofton Kosovapress.

Ai këto komente i bëri pas takimit me kryeministrin e Malit të Zi, Igor Llukshiq, duke iu përgjigjur pyetjes lidhur me rolin e Malit të Zi në zgjidhjen e krizës aktuale në veri të Kosovës.

“Rruga drejt BE-së çon përmes demokracisë, reformave dhe zgjidhjes paqësore të të gjitha konflikteve. Në këtë kontekst respektojmë dhe kemi besim në qasjen konstruktive të Malit të Zi sa i përket çështjes së Kosovës. Ka vetëm një rrugë për zgjidhjen e konflikteve dh ky është dialogu”, ka thënë ministri gjerman, duke shtuar se integriteti territorial i vendeve të rajonit është diçka për të cilën Gjermania nuk do të negociojë.

Nga ana e tij, kryeministri malazez ka thënë se Podgorica gjithmonë ka pasur raporte të përgjegjshme ndaj Kosovës dhe se këtë po e bën edhe pas shpërthimit të krizës në veri të Kosovës. Llukshiq ka shtuar se beson në dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit.

Me vizitën në Podgoricë Westervelle ka nisur turneun nëpër vendet e Ballkanit gjatë së cilës do të vizitojë edhe Kosovën dhe Kroacinë.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi