Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

December 2018
MonTueWedThuFriSatSun
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Calendar Calendar

Top posting users this month


Dobreci: Shqiptarët janë duke e humbur gjuhën e tyre

Shko poshtë

Dobreci: Shqiptarët janë duke e humbur gjuhën e tyre

Mesazh nga Dardania prej Wed Aug 10, 2011 10:54 pm

Duke marrë pjesë në përurimin e romanit “Lufta e fundit të Bashkim Kosovës” të Jusuf Buxhovi nga Kosova, të organizuar nga Këshilli Nacional i Shqiptarëve në Mal të Zi dhe organizatës joqeveritare “Harmonia” në Shas të Ulqinit, veprimtari i shquar, Dr. Simë Dobreci këtë vepër të shkrimtarit Buxhovi e quajti një dëshmi konkrete të përpjekjeve shekullore të shqiptarëve për liri, njofton KosovaLive.


Prof.dr. Simë Dobreci poashtu shtoi se shqiptarët janë duke e humbur gjuhën e tyre.

Prof.dr. Simë Dobreci është një ndër personalitetet e rralla në fushën e dermatologjisë jo vetëm në rrafshin kombëtar. Përveç anës profesionale ai është edhe një patriot e atdhetar i palëkundur, një misionar i përkushtuar i çështjes shqiptare. Këtë mision të shenjtë në ngrijten e moralit dhe të ndërgjegjes kombëtare për qëndresën ndaj asimilimit, për ruajtjen e kulturës, gjuhës dhe traditave të mira që kombi ynë i ka trashëguar, si dhe zgjimin e vetëdijes kombëtare të popullatës që ai i takon-shestanasve, vëllezërve tanë të një gjaku arbëror.

Prof. dr. Simë Dobreci është edhe kryeredaktor i revistës “Buzuku”, revistë e përmuajshme informative, kulturore e shoqërore që del në Ulqin.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi