Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

March 2019
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Top posting users this month


Poezi nga Agim Vuniqi

Shko poshtë

Poezi nga Agim Vuniqi

Mesazh nga Dardania prej Thu Aug 11, 2011 9:10 pm

JETA VAZHDON...
Nganjëherë ndjej se asgjë nuk është e drejtë për ju,

dhe ju kurrë nuk do të ndiheni rehat kurrë..,

...kur të tjerët pranë jush, jetojnë të lirë...

Ju që vëni drunjë, rënë e kryqa në rrugë, keni gabuar rrugën...

Ju që orar të punës keni bjerrakohën dhe dehjen

jeni bërë "gospodarë" rrugaçërie.

Keni vënë barikada për të penguar të tjerët të qarkullojnë

Keni fituar namë…, si snajperistë, si vrasës të njerëzve dhe qyteteve

Keni rrethuar, vrarë e masakruar qytetarë të pafajshëm

Dhe ju nuk "ngiheni" kur ju trajtojnë të barabartë...!

Keni shpikur "Ballvan revolucionin", "Jogurt revolucionin"

Keni eksploruar dhe bërë art "anusi" nga një shishe e thyerë birre,

Keni ngritur, ba heroj, kryquar e bekuar Martinoviqin dhe anusin e tij,

Keni shkruar e botuar libra..., keni ngritur deri ne qiell "viktimizimin" e tij.

Njejtë me të njejtin kryq që bekuat dje vrasësit dhe kriminelët kundër njerëzimit

Po i bekoni barikadat në rrugë,

Keni menduar se kaq shpejt kemi harruar kush jeni ju?

Sa shpesh keni ngritur dolli që morët jetën e një polici që kryente detyrën e tij?

Ai punonte për të vendosur ligjin…

Ju nuk jeni mësuar të jetoni të barabartë me të tjerët!

Ndenja e bashkëjetesës-bashkësgoqërimit është është shumë më e fuqishme…

… sesa vetëm një ndalesë e një emocioni apo e një mendimi tjetër

Jeta duket e errët pa e ndarë me dikend tjetër

Jeta vazhdon pavarësisht bindjeve të mia, t’juajat, tonat.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi