Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

March 2019
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Top posting users this month


Plesioaurët nuk bënin vezë por lindnin

Shko poshtë

Plesioaurët nuk bënin vezë por lindnin

Mesazh nga Dardania prej Tue Aug 16, 2011 7:05 pmShkencëtarët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë arritur të zbulojnë se plesiourët, të cilët kanë jetuar në të njëjtën kohë me dinosaurët, nuk bënin vezë por i lindnin të vegjlit.Lajmi është bërë i ditur në revistën shkencore “Science”, pasi një grup shkencëtarësh në SHBA, studiuan fosilin e kësaj specie 78 milion vjeçare, Polycotylus latippinus, e cila ishte shtatzënë. Kjo tregon, shkruan “Science”, se kujdesi për të vegjlit nuk ka qënë i lartë. Ata mendohet se ndiqnin nënë e tyre për 3 ose 4 vjet dhe më pas gjuanin vetë.Ky rezultat hedh poshte spekullimet mbi 200 vjeçare, lidhur me riprodhimin e “Bishës së Detit”. Ky fosil, i cili është 5 metra i gjatë, ndodhet prej dy dekadash në muzen u specieve të rralla në Los Angeles.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi