Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Edona Llalloshi

Shko poshtë

Edona Llalloshi Empty Edona Llalloshi

Mesazh nga Dardania prej Wed Aug 17, 2011 6:33 pm

Edona Llalloshi Edona-LlalloshiEdona Llalloshi
E lindur në Prishtinë me 26 07 1979, Edona që në shkollën e ulët kishte filluar të mësoj muzikën. Ka të mbaruar shkollën e ultë dhe të mesme të muzikës, Edona ka studiuar dhe në Fakultetin e arteve, drejtimi i muzikës. Pas saj qëndrojnë shumë koncerte, çmi...me e suksese. Këngëtarja Edona Llalloshi ka marrë pjesë nëpër shumë festivale shqiptare .”Akordet e Kosovës”, kur ishte fëmijë, “Festivali i këngës në RTVSH ( Tiranë )”, 1994 me këngën e Gani Llalloshit orkestrim të Naim Krasniqit dhe me tekst të Hil Mosit, shpallet Debitantja më e mire e festivalit. Në viti 1995 me këngën e Naim Krasniqit "Kthemi ëndrrat" arrin deri në finale. "Show Fest” 1996 "Zambaku i Prizrenit” 1997 ku dhe fitoi vendin e parë, ” Polifest” 2002, ku fitoi vendin i dytë dhe mikrofonin i artë, ”Kënga Magjike” 200, ku fitoi çmimin e produkcionit dhe prap në dhjetor 2005 në këngën në RTSH arrin në finale me këngë dhe orkestrim të Xhevdet Gashit, tekst të Arsim Bunjakut. Nuk duhet harruar hitet e mëdha "Simpatia", "Djali i Kosovës", "Gjenerata ime", "Në drrasë të vekut", "Mikja e parë", "Më Prit", "Borxhi i dashurisë", "S'dua hiç", "BeatBox potpuri", ku këtë këngë e realizoi me vëllaun e saj Milotin, pastaj "Pikë në zemër", "Për ty po flas" këngë kjo e realizuar poashtu me Milotin, dhe shumë e shumë këngë e hite tjera. Ajo në vit realizon shumë koncerte dhe mbrëmje te ndryshme rinore në Kosovë dhe jashtë saj. Shpesh ka qenë edhe në vende të para nëpër top-listat e televizioneve e radio tona. Mijëra kopje albumesh të shitura. Deri më tani ka realizuar gjashtë albume, “Mëkat i ëmbël dashuria”, 1996 “Atëdheut tim ushtar”, 1998 ”Mikja e parë”, 2000, ”Borxhi i dashurisë”, 2002 “S’dua hiç”, 2004 dhe “ Pikë në zemër”, 2006. Po të ushtrosh sot një profesion në Kosovë, ndoshta është edhe e vështirë. Edhe të jesh këngëtar nuk është punë e lehtë. Shumica e këngëtarëve të “estradës” sonë, në fillim këngën e kishin pasion, kurse sot i'u ka kaluar në profesion.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Edona Llalloshi C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi