Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

February 2019
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728   

Calendar Calendar

Top posting users this month


Rusia, në 2016-ën me Hotel në Hapësirë

Shko poshtë

Rusia, në 2016-ën me Hotel në Hapësirë

Mesazh nga Dardania prej Fri Aug 19, 2011 11:17 pm

Të lodhur nga pushimet e zakonshme apo nga vendet e mbushura plot ku nuk ka vend të lëvizësh? Atëherë, çfarë mendoni për një largim të vërtetë nga të gjitha në një vend me shumë hapësirë - në hapësirë?

Ditën e djeshme Rusia ka njoftuar mbi planet e saj për një hotel në orbitë 217 milje lart, i cili do të strehojë deri në 7 njerëz në katër kabina, dhe do të jetë i pajisur me dritare të mëdha për të parë Tokën poshtë.

Që të arrish atje do të jetë një aventurë më vete - do të duhen dy ditë në një raketë Soyuz - dhe nuk do të jetë një "shpenzim i zakonshëm": Një qëndrim 5 ditor do të kushtojë 100,000 stërlina, mbi 500,000 stërlina për udhëtimin tuaj.



Hoteli ose sipas emrit të tij "Commercial Space" (hapësira komerciale), do të hapet në vitin 2016, dhe sipas krijuesve, do të jetë shumë më i rehatshëm se stacionet hapësinore që përdoren nga astronautët dhe kozmonautët.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi