Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Top posting users this month


Gjen prinderit e vertete pas 47 vitesh ne Facebook

Shko poshtë

Gjen prinderit e vertete pas 47 vitesh ne Facebook  Empty Gjen prinderit e vertete pas 47 vitesh ne Facebook

Mesazh nga Dardania prej Fri Aug 19, 2011 11:32 pm

Gjen prinderit e vertete pas 47 vitesh ne Facebook  Gjendprinderit Fale Facebook-ut gjen prinderit e vertete dhe zbulon ne moshen 47 vjec qe nuk ishte e braktisur.

Kur ishte vetem kater muajshe, pas kolapsit financiar te babait te saj, punojesit social e moren dhe e dhane per adoptim.

Gati pas pese dekadash, e verteta del ne drite dhe protagonistja e kesaj historie te pabesueshme, mund te perqafoje per here te pare, te afermit e saj te gjakut.

Maria Lucia Zampiero e di mbiemrin e saj te vertete qe ne moshen 6 vjecare, qysh athere ajo u perpoq te krijonte kontak me familjen e saj biologjike.

Dyzet vjet me vone ajo ja doli, sic tregon gazeta Merate.

Ka futur mbiemrin e saj ne motor kerkimi ne faqen e rrjetit social te famshem dhe ka gjetur tre profile.

Ajo u ka derguar nga nje mesazh ku shkruhej: “Pershendetje, motivi qe ju kerkoj miqesi eshte sepse une jam adoptuar dhe se mbiemri im biologjik eshte i njejte me tuajin. Di qe nena ime quhej Allegra. Ndoshta eshte rasti per te me ndihmuar ne gjetjen e rrenjeve te mija.”

Diten tjeter erdhi pergjigja: “ Je halla qe nuk kemi rreshtur se kerkuari, babai im ka levizur dete dhe male per t'ju gjetur pavaresisht se nuk ka arritur, ai kurre nuk dha doreheqjen per humbjen tuaj".

Keshtu Maria, qe jeton ne Merate, province e Leces, Itali, me burrin e saj dhe kater femije, ka zbuluar se ka ende nje nene dhe nje vella dhe qe ka humbur babin dhe nje vella tjeter i cili nuk mundi te perballonte problemet familjare dhe kreu vetevrasje.

“Il grimorio di Venezia” ishte libri qe bindi gruan per rifilluar kerkimet e familjes se saj biologjike.

Romani ka protagoniste nje vajze edhe ajo e adoptuar, qe pas nje kerkimi te gjate zbulon se nuk ishte braktisur nga familja e saj e vertete. Nje histori kaq e ngjashme saqe e bindi per te ndezur kompjuterin dhe te shkruante mbiemrin e saj ne Facebook.

Zbulimi i origjines se vertete i dhuroi Marias nje qetesi qe nuk e kishte njohur kurre: “Te zbulosh se nuk ke qene e braktisur ishte nje clirim, shprehet ajo, kam hequr nje barre qe me ka penguar te jetoj dhe te gezoj jeten time. Keshtu ne moshen 47 vjec, jam duke jetuar nje jete te dyte dhe ne te njejten kohe do te marr nje udhetim per te rizbuluar vetveten, identitein tim, ate qe une jam dhe ate cfare jam bere.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Gjen prinderit e vertete pas 47 vitesh ne Facebook  C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi