Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Barcoleta

Shko poshtë

Barcoleta Empty Barcoleta

Mesazh nga Dardania prej Sat May 21, 2011 7:08 pm

Nazlia dhe Muharremi

Nazlia e Muharremi Shkojn ne New York dhe e marrin Banesen ne katin e 100
Dalin me ble ne Qytet e duke hypur shkalleve Nazlia i thot Muharremit :
kam me te treguar dicka:
lere ne katin e 70 i thot Muharremi
kur mberrijn ne katin e 70 Muharremi i thot Fol tani!
Nazlia i thot i kam harruar celesat ne Dycan
nisen te zbresin te posht ne katin e 30 Nazlia prap!
kam me te treguar dicka,
Muharremi i thot ,lere me tregon kur te zbresim posht
kur dalin tek hymja e Baneses Muharremi i thot Nazlies
tregom tash se cfar deshe
Nazlia i thot kam ber hajgare......
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barcoleta Empty Re: Barcoleta

Mesazh nga Dardania prej Sat Jun 04, 2011 10:25 am

Shqiptari dhe Amerikani

Ka qene shqiptari dhe amerikani, ulen ne nje lokal.
Afrohet kamarieri dhe e pyet se pari,
Amerikanin: Cka doni te pini? – Ai thote Gjoni Voker Viski.
Shqiptari: Shaban Teslica Koka kolle, kujton se duhet te prezantohet se pari!!
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barcoleta Empty Re: Barcoleta

Mesazh nga Dardania prej Sat Jun 04, 2011 11:25 am

Letër derguar nga një nënë djalit

i dashur biri im!
Te shkruaj keta pak rreshta qe ti ta dish qe te kam shkruar. Nese e merr kete leter, do te thote qe ka arritur. Nese nuk e merr, ma thuaj se ta nis prape.
Po te shkruaj ngadale, sepse e di qe nuk te pelqen te lexosh shpejt.
Pak kohe me pare babai yt lexoi ne gazete qe pjesa me e madhe e aksidenteve ndodhin brenda nje km distance nga vendi i punes. Keshtu qe vendosem te shperngulemi pak me larg.

Shtepia e re eshte fantastike! Ka nje lavatrice, po nuk jam e sigurte qe funksionon. Pikerisht dje vura rrobat brenda, terhoqa ujin dhe rrobat u zhduken te gjitha.
Koha ketu nuk eshte shume e keqe. Javen qe shkoi ka rene shi dy here gjithsej: heren e pare per tre dite rresht, ndersa heren e dyte per kater.
Persa i perket xhaketes qe me kishe kerkuar, xhaxhai yt me tha qe nese ta nisja me kopsa do me kushtonte shume (kopsat peshojne).

Keshtu qe ia hoqa fare. Nese do qe t’ia vesh prape, t’i kam futur te xhepi i brendshem i xhaketes. Vellai yt para ca ditesh beri nje budallallik te madh me makinen: zbriti dhe mbylli deren pas vetes, duke harruar celesat brenda. Keshtu qe u detyrua te kthehej ne shtepi per te marre celesat rezerve, keshtu edhe ne mundem te dilnim nga makina. Nese takon Kristinen beji te fala nga une. Nese nuk e takon, mos i thuaj asgje.
Mamaja jote qe te do shume.
P.S. : Doja te te fusja brenda edhe ca leke, por per fat te keq e kisha mbyllur zarfin
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barcoleta Empty Re: Barcoleta

Mesazh nga Dardania prej Thu Dec 15, 2011 2:32 am

Polici qe qeron mollat para se ti haje


shkon polici ne dyqan:
“M’i jep dy kilogram molle”.
“Çfarë i do, të kuqe apo të verdha”, e pyet shitësja.
Polici: “Çfare të duash, s’ka problem, sepse unë i qeroj para se t’i ha”


Barcoleta 1525532764

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Barcoleta C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barcoleta Empty Re: Barcoleta

Mesazh nga Dardania prej Thu Dec 15, 2011 2:37 am

Polici dhe shoferi

Duke udhetuar neper qytet, njeri futet gabimisht ne nje rruge njekalimshe. Ne moment ndegjon nje fershellime bilbili. Duke menduar se mos ka qene ndonje femi, ai vazhdon rrugen. Nuk kaluan disa sekonda kur nje polic me motor i bllokon rrugen.

- Ju shoku qytetar, a ndegjoni nga veshet?
- Jam i sigurte se ndegjoj me mire se ju, pergjigjet ai.
- Atehere kur ju ndegjuat qe une i rashe bilbilit pse nuk ndaluat?
- Kujtova se i re per qef.
- Ashtu he?, i thote i nervikosur polici.
Si e keni emrin?
- Ju me ndaluat, prandaj eshte normale te prezantoheni ju i pari, si ju quajne?
- Izet, pergjigjet polici me plot goje.
- Ashtu he?, Mire atehere mua me quajne Dyzet.


Barcoleta 336878445

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Barcoleta C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barcoleta Empty Re: Barcoleta

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:16 pm

Sevdija me djalin

31
MAY
Ni djal i vogel pe ngan nëpër shpi t’mallnnave edhe pi sheh nonen e vet, edhe pi thirr:
Sevdije, oj Sevdijeeee!
Sevdija: S’ki nevoj me m’thirr Sevdije kur m’ki non!
Djali: E di po qkjo shpi e mallnave koka plot nona… 359112
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barcoleta Empty Re: Barcoleta

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:16 pm

Si droga

31
MAY
Burri: Ti je si droga…
Gruaja: E kam dëgjuar këtë, do të thuash se je i varur nga unë, nuk mundesh pa mua e gjëra të tilla…
Burri: Jo, ma ke shkatërruar jetën!
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barcoleta Empty Re: Barcoleta

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:17 pm

Hirushja

29
MAY
Gruaja: Unë jam për ty si Hirushja, përgatis ushqim, laj, hekuros, pastroj…
Burri: A të kam thënë se kur të martohesh me mua do të jetosh si në përralla.
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barcoleta Empty Re: Barcoleta

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:18 pm

Vonesa në shkollë


Pyet arsimtarja nxënësin:
- Pse u vonove për mësim?
- Për shkak të shenjës së komunikacionit – thotë ai.
- E çfarë lidhje ka shenja me vonesën tënde?
- Po, kur u afrova pranë shkollës, shkruante: “Ngadalëso, shkolla!”.
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barcoleta Empty Re: Barcoleta

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:18 pm

Kë e do më shumë


Babai: Cilin e do më shumë, mua apo nënën?
Djali: Të dyve!
Babai: Të themi kështu: Unë shkoj në Paris, ndërsa nëna në Amerikë. Ku do të shkoje ti?
Djali: Në Amerikë.
Babai: E pse?
Djali: Sepse është një vend i jashtëzakonshëm.
Babai: Në rregull. E nëse shkoj unë në Amerikë, e nëna në Paris. Ku do të shkoje?
Djali: Në Paris.
Babai: E pse?!
Djali: Po unë tashmë isha në Amerikë…
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barcoleta Empty Re: Barcoleta

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:19 pm

I pyesin fëmijët nëse e dinë se si kanë ardhur në këtë botë.

Gjermani: Mua më ka sjellë tezja nga Holanda.

Francezi: Mua më ka sjellë një kushëri nga Amerika.

Shqiptari: Ne jemi fukara dhe nuk kemi para për gjëra të tilla, prindërit tanë na bëjnë vetë. 336640
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barcoleta Empty Re: Barcoleta

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:21 pm

Ku e ka shtëpin Nasi

Nje burre po pyeste nje grua ne nje ballkon pallati ne kat te dyte.

-Me fal e di ku e ka shtepine Nasi??
-Kush Nas se ne kemi dy nasa ne kete pallat- i pergjigjet gruaja.
-Si te ta them por me duket se e ka pak gruan tip k…e, i thote miku.
-Aaa dashke burrin tim ti- ja kthen ajo.
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barcoleta Empty Re: Barcoleta

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:21 pm

Xhaja që dredh cigare me gazetë

Nje xhaje dridhte cigare me gazete, gjate dredhjes lexon: Aksident me motorr nje i vrare.
Ne ate moment kalon nje me shpejtesi me motorr.
Xhaja tund koken dhe thote: ty do te dredh neser une.
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barcoleta Empty Re: Barcoleta

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:22 pm

Kërkimi
. Cili është dallimi në mes të kafenesë dhe klitorisit?
Meshkujt gjithmonë e gjejnë një kafene…
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barcoleta Empty Re: Barcoleta

Mesazh nga Elmetina Isufi prej Sat Jun 01, 2013 8:23 pm

Afati tjetër


Një studente bionde takon një shoqe të saj në korridor, e cila duket mjaft e shqetësuar.
- Çfarë ndodhi, pse je e shqetësuar?
- Sot do t’i marr rezultatet e mamografisë…
- Edhe unë i pres rezultatet e gjeografisë! Mos u shqetëso, po nuk kalove këtë afat, e jep në afatin tjetër.
Elmetina Isufi
Elmetina Isufi

Numri i postimeve : 106
Join date : 04/04/2013

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barcoleta Empty Re: Barcoleta

Mesazh nga Dardania prej Mon May 18, 2015 1:09 pm

Gruaja ra në Gjunjë
- Mbrëmë pata një Zënkë Serioze me gruan....
- Dhe, si përfundoi?
- Gruaja ra në Gjunjë...
- Vërtet? E Pamundur! E çfarë tha?
- Më tha: “Dil prej Përfundi Prevatit që mos të të vi Atje!”....

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Barcoleta C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barcoleta Empty Re: Barcoleta

Mesazh nga Dardania prej Mon May 18, 2015 1:14 pm

Mjerë Ariu
Flasin dy Shokë.
- A e do ti Gruan Tënde?
- Natyrisht që Po!
- E, sa e Do?
- Nuk e di, po e Dua.
- E, ta zëmë, çfarë do të bëje në Rast se do ta Sulmonte Ariu në Pyll?
- Aty, s’di çka të them.... Pasi veht e ka Sulmuar, tash le të Mbrohet....

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Barcoleta C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barcoleta Empty Re: Barcoleta

Mesazh nga Dardania prej Mon May 18, 2015 1:17 pm

Dikur isha e Bukur
Një Shitëse i Ankohet Shoqes së Saj:
- Nuk jam më e Bukur, siç isha Dikur.
- E nga e di?
- Blerësit kanë Filluar t’i Numërojnë Paratë kur ua Kthej Kusurin....

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Barcoleta C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barcoleta Empty Re: Barcoleta

Mesazh nga Dardania prej Sat May 30, 2015 9:26 pm

Nazmiu e Avniu në kinema

Shkojnë Nazmiu dhe Avniu për të shikuar një film në kinema.Diku kah mesi i filmit shfaqen dy persona duke bërë gara me veturë e Nazmiu dhe Avniu vënë bast se a do të bëjnë ndeshje a jo?

Sidoqoftë,aktorët bëjnë ndeshje dhe Avniu ia jep paratë Nazmiut,por pasi që mbaron filmi,duke dalur jashtë,Nazmiu i thotë Avniut:

Merri paratë se nuk mundem të t’i marr sepse e kam parë këtë film edhe njëherë më përpara.

Aiiii …edhe unë e kam parë dy herë më përpara,por mendova që herën e tretë janë mbushur mend dhe nuk ndeshen… – ia kthen Avniu.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Barcoleta C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barcoleta Empty Re: Barcoleta

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi