Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Medalja e Artë e Lidhjes së Prizrenit

Shko poshtë

Medalja e Artë e Lidhjes së Prizrenit

Mesazh nga Dardania prej Wed Oct 05, 2011 8:34 pm

Medalja e Artë e Lidhjes së Prizrenit është dekoratë shtetërore e Kosovës që u jepet qytetarëve të Kosovës dhe të huaj si dhe personaliteteve të botës shqiptare që kontribuojnë për mirëkuptim midis shqiptarëve dhe kombeve të tjera dhe për kontribut në të gjitha fushat e jetës në frymën e Lidhjes së Prizrenit.

Shprehja e mirënjohjes dhe nderimi i individëve me këtë dekorat bëhet nga presidenti aktual i Kosovës.

Të dekoruarit

Kosovë:


 • Adem Jashari,
 • Ali Hadri,
 • Anton Çetta,
 • Eqrem Kryeziu,
 • Fehmi Agani,
 • Idriz Ajeti,
 • Imzot Nikë Prela,
 • Jusuf Gërvalla.
 • Mark Krasniqi,
 • Mehmet Gjevori,
 • Muhamet Shukriu,
 • Pajazit Nushi,
 • Rexhep Ismajli,
 • Sabri Hamiti,
 • Selman Riza,
 • Teki Dërvishi,
 • Zekeria Cana,

SHBA:


 • Xhim Xhema,
 • Sami Repishti,
 • Xhozef Diogardi.

Maqedoni:


 • Shukri Rrahimi,
 • Ali Aliu.

Mali i Zi:


 • Mehmet Bardhi,
 • Ferhat Dinosha.

Preshevë:


 • Riza Halimi.

Itali - arbëreshët:


 • Antonio Bellushi

Shqipëri:


 • Presidenti i Shqipërisë, Alfred Moisiu,
 • Eqrem Çabej,
 • Ismail Kadare,
 • Bujar Hoxha,
 • Azem Hajdari,
 • Naltmadhnia e Tij Leka I-rë,
 • Ernest Koliqi.

Nga bota:


 • Noel Malkolm,
 • Mishel Ruks,
 • Robert Elsie,
 • Leonard Foks.

Nga tradita:


 • At Gjergj Fishta,
 • At Shtjefën Gjeçovi.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi