Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Bajrush Doda

Shko poshtë

Bajrush Doda Empty Bajrush Doda

Mesazh nga Dardania prej Sun May 22, 2011 11:21 pm

Bajrush Doda FD3B40E81F28709D996CCC_LargeBajrush Doda 0
Bajrush Doda lindi me 1936 në fshatin Maznik të Deçanit dhe më vonë shpërngulet në pejë në vitet e hershme .Po aty në fshatin Maznik filloi këngën ,ne itercjone te dalluara nga rapsodet tjerë më një zë shum te lart po ashtu edh te ëmbël. Bajrush Doda filloi të këndoj me Zenun Gashin dhe më von me Hajdar Doden djalin e vëllaut të tijë. Bajrush Doda dallhej kudo më¨zerin e ti te veqantë dhe ishte një interpretus i shum llojshem për nga kënga po ashtu edhe nga zëri shumë ngjyrësh.Bajrush Doda interpretonte këngë nga të gjitha trevat Shqiptare në veqanti nga Drenica,LLapi malsija Dukagjini etj. Disa nga kenget e bajrush dodes janë : PREJ NI SHPATI TI LESHOVA SYT,NDRAS TE VEKUT KUSH PO QAN ,MOJ KOSOV MOJ BUKUROSHE ,MOJ E MIR NE DER TE SATNINT , MOJ E MIR NE DER TE QELERIT ,BOLL E MIR KABLUSH KUQE * YMER PRIZRENI**KENGA E GURBETIT*HALIT GASHIT* KENGA E MSYN DUSHMANIT*HASIM VOLKSHI* MOJ BARDHOK* E SHUM TJERA .BAJRUSH DODA PARA SI TE KENDONTE ME HAJDARIN AJI NI KOH KENDOJ EDHE ME ZENUN GASHIN DHE NE VITIN 1989 AJI SHKOJ NE AMERIK
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Bajrush Doda Empty Re: Bajrush Doda

Mesazh nga BeLti prej Sun May 29, 2011 11:10 pm

BeLti
BeLti

Numri i postimeve : 73
Join date : 27/05/2011
Age : 31
Location : Mitrovicë

http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Bajrush Doda Empty Re: Bajrush Doda

Mesazh nga BeLti prej Sun May 29, 2011 11:11 pm

BeLti
BeLti

Numri i postimeve : 73
Join date : 27/05/2011
Age : 31
Location : Mitrovicë

http://www.ardhmeria-forum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Bajrush Doda Empty Re: Bajrush Doda

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi