Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Ismet Peja

Shko poshtë

Ismet Peja Empty Ismet Peja

Mesazh nga Dardania prej Thu Oct 20, 2011 11:10 pm

Ismet Peja IPeja Ismet Peja (27 prill 1937) është këngëtar i këngëve të vjetra qytetare. Ai lindi në Gjakovë dhe është i biri i Musa Pejës, i cili ishte po ashtu këngëtar i melosit shqiptar.

Që në fëmijëri prej moshës 13/14 vjeçare filloi të merrej me muzikë. Sukseset më të mëdha i arriti me shoqërinë muzikore "Hajdar Dushi", me të cilën kishte prezantime të shumta në TVP dhe Radio Prishtinë.

Albumi i tij i parë doli në vitin 1986 me orkestrën e "Hajdar Dushit". Gjerë tani ka publikuar një numër të madh të albumeve muzikore dhe 4 videokaseta.

Në vitin 2005 nxori një album me djalin e tij, këngëtarin Visar PejaDisa nga këngët e tij


 • Ismet Peja & Bujar - Paloja Potpuri
 • Dashunija si rrufe
 • Errësinë e pyllit
 • Sarajeva shehër i bukur
 • Gazel
 • Në muzeun historik
 • Dal e dal po vjen behari
 • 30 ditë në Ramazan
 • Fustani me pika
 • Moj Selvije
 • Këngë për Anton Çettën
 • Dy dele - 300 pare
 • M`kanë thanë shoqet mramë
 • M`ka shkue djali në Gjermani
 • Po të lutem shoku im
 • Seç po punojshin tre vllazën
 • Mori Shkodër -Shkodra jonë
 • Kush kërcen napolonin
 • Dedë Gjo Luli
 • Hej Kaçanik shkëmb e gurë
 • Këngë për Ali Pashë Tepelenën
 • Gjallë në dhe
 • Potpuri këngësh të vjetra gjakovare
 • Sarajeva shehër i bukur
 • Kënga e pleqërisë
 • Larg teje oj nanë
 • Qiri Qiri
 • Moj Sanije bukurije
 • Ma mirë në pyll se në qytet
 • Kënga e Ymer Drizës
 • Valle e zileve
 • Një ditë të dielë
 • Mor djalë i Gemit

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Ismet Peja C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi