Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Adelina Ismaili

Shko poshtë

Adelina Ismaili Empty Adelina Ismaili

Mesazh nga Dardania prej Tue May 24, 2011 12:59 am

Adelina Ismaili Adelina_Ismajli_KM2009
Adelina Ismajli lindi në Prishtinë14 dhjetor 1979, këngëtare dhe aktore nga Kosova. Prej këngëtareve me te suksesshme ku për veç kësaj, njihet edhe në vendet të tjera shqiptare Shqipëri, Maqedoni dhe Mal të zi. Ka filluar të këndoj qysh në moshën fëmijërore, atëherë këndonte këngë optimiste. Është e njohur si simbol seksi, provokative në shfaqjet televizive. Incizimet e Ismajlit, përfshijnë katër albume të klasës së parë-chart (100 % Zeshkane, Nuk jam sex bombë, Prej fillimit dhe Mbretëreshë e robëreshë) janë bërë të suksesshme, duke u shitur në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni, Mal të zi, si dhe në diasporën shqiptare. Për herë të parë paraqiti një album të plotë me videoklipe të saja ku ne mesin e këtyre u paraqit edhe Zanfina Ismajlin me një videoklip të quajtur "Dreq i vogël simpatik". Në një intervistë në fillim të vitit 2006, Adelina hodhi poshtë pretendimet se muzikantët shqiptarë kishin zakon të huamarrjes së melodive nga gjuhët fqinje të Ballkanit. Në një zemër të hapur të paraqitjes, ajo dha dëshmi se kishte qenë kryesisht shqiptare origjinale në interpretimet e saja. Më 1997 morri pjesë në spektaklin e bukurisë "Miss Kosova" ku u zgjodh Miss Kosova 1997. Vjen nga një familje me kulturë.
Zanfina Ismajli është motra e saj e është këngëtare. Ajo kishte një lidhje romantike me Zyrtarin Policor të Kosovës, Triumf Riza, i cili vritet në përleshje me grupet e krimit të organizuar. Riza qëllohet për vdekje më 30 gusht 2007, thuhet se ishte një i dërguar për ti a zgjatur depresionin Adelina Ismajlit. Me albumin e saj të fundit "Feniks" në mes të vitit 2008, simbolizon kthimin në skenën muzikore pas një mungese dy vjeçare. Babi i Adelinës është i lindur ne fshatin Sazil afër Ferizajt kurse nena e saj është nga Peja.

Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Adelina Ismaili Empty Re: Adelina Ismaili

Mesazh nga Dardania prej Sat Jun 04, 2011 10:20 pm

Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Adelina Ismaili Empty Re: Adelina Ismaili

Mesazh nga Dardania prej Sat Jun 04, 2011 10:22 pm

Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Adelina Ismaili Empty Re: Adelina Ismaili

Mesazh nga Dardania prej Sat Jun 04, 2011 10:24 pm

Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Adelina Ismaili Empty Re: Adelina Ismaili

Mesazh nga Dardania prej Sat Jun 04, 2011 10:25 pm

Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Adelina Ismaili Empty Re: Adelina Ismaili

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi