Kush është në linjë
3 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 3 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Çka tregon ënjtja e nyejve?

Shko poshtë

Çka tregon ënjtja e nyejve?

Mesazh nga Dardania prej Fri Dec 09, 2011 12:12 pm

Ënjtja e nyjave është shenjë se keni probleme me eliminimin e lëngjeve nga organizmi, barnat kontraceptive, antidepresivët dhe qarkullimin e keq.
Që të lehtësoni ënjtjen e nyjave, duhet ta gjeni shkaktarin e tyre. Ënjtja e nyjave është shenjë e parë se keni probleme me eliminimin e lëngjeve nga organizmi.

Fajtor potencial është ushqimi, mirëpo ënjtja në regjionin e nyjave mund të jetë edhe pasojë e marrjes së barnave kontraceptive dhe antidepresive.

Kur të shmangni këto shkaktarë, atëherë fajtor është qarkullimi keq. Nëse edhe ju, sikurse miliona njerëz, vuani nga ky problem, atëherë largojeni atë me anë të aktivitetit fizik. Dhe nëse është e mundur, shmangni qëndrimin ulur për kohë të gjatë.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi