Kush është në linjë
7 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 7 vizitorë

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


A përbën kjo fotografi një “mesazh” të ardhur nga bota tjetër? (video -CNN)

Shko poshtë

A përbën kjo fotografi një “mesazh” të ardhur nga bota tjetër? (video -CNN) Empty A përbën kjo fotografi një “mesazh” të ardhur nga bota tjetër? (video -CNN)

Mesazh nga Dardania prej Sun Dec 11, 2011 3:25 am

A përbën kjo fotografi një “mesazh” të ardhur nga bota tjetër? (video -CNN) A-Fotomister-CNN Pjesëtarët e një familje Australiane, pohojnë u kthyen nga një udhëtim i tyre në Amerikë me një dhuratë përkujtimore e cila përmban një mesazh të ardhur nga… bota tjetër!
Familja De Vanny, ndodhej për pushime në Hawai. Gjatë qëndrimit aty, ajo shkoi për të vizituar përkujtimoren e ngritur për nderë të rënëve në betejën e famshme të Pearl Harbor.
Në atë betejë të tmerrshme -si për popullin Amerikanë, po ashtu dhe për marinën e saj- që u zhvillua gjatë luftës së dytë botërore, më 1941-in, nga sulmi befasues i Japonezëve, më shumë se 1,000 marinar amerikanë humbën jetën dhe trupat e shumicës prej tyre nuk u gjendën kurrë!
Nëna e familjes Australiane, Susan, (siç edhe mund të shihni në video) nxori disa fotografi rreth përkujtimores, mbi varrin e lagshtë të marinarëve të vrarë. Por, kur ajo u kthye në hotel dhe po shikonte të gjitha fotografit një e nga një me kujdes, vuri re se njëra prej tyre ishte krejt ndryshe nga të tjerat dhe e pa zakontë!
Sipas pohimeve të saj, siç edhe mund të shikoni në foto, është fokusuar në sfond një morfi e cila del nga uji.
“Ja tregova fotografin, bashkëshortit dhe fëmijëve të mi pa u thënë atyre se çfarë shihja unë në të. Thjeshtë ju kërkova që të shikojnë fotografin. Por, ata thërritën menjëherë: O zotë një fytyrë! E pamë më mirë dhe shumë me kujdes fotografin e cila na befasoj dhe vumë re se fytyra e fokusuar në të është shumë e dëshpëruar”, deklaroi për kanalin televiziv CNN, Susan.
Po ju, a shikoni të njëjtën gjë?Ndiqni videon me hollësirat e kësaj fotografie të mistershme:

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
A përbën kjo fotografi një “mesazh” të ardhur nga bota tjetër? (video -CNN) C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A përbën kjo fotografi një “mesazh” të ardhur nga bota tjetër? (video -CNN) Empty Re: A përbën kjo fotografi një “mesazh” të ardhur nga bota tjetër? (video -CNN)

Mesazh nga Dardania prej Sun Dec 11, 2011 3:26 am


_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
A përbën kjo fotografi një “mesazh” të ardhur nga bota tjetër? (video -CNN) C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi