Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

June 2018
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Gruaja më e vogël në botë, vetëm 62.8 cm (VIDEO)

Shko poshtë

Gruaja më e vogël në botë, vetëm 62.8 cm (VIDEO)

Mesazh nga Dardania prej Sat Dec 17, 2011 12:44 am

Jyoti Amge mbush sot 18-vjeç. Bashkë me këtë gëzim, ajo sot feston edhe një arritje tjetër pasi është gruaja më e shkurtër në botë. Ajo është vetëm 62.8 cm e gjatë, 7 cm më e shkurtër se mbajtësja e mëparshme e këtij titulli, amerikania Bridgette Jordan.

Amge është nga India dhe sot ajo ka marrë certifikatën e cila vërteton se është gruaja më e shkurt në Librin e Rekordeve Guinness.

Ajo është në këtë gjendje pasi është prekur nga sëmundja e quajtur achondroplasia dhe ajo nuk pritet që të zgjatet më.

Gruaja që e vogël që ka njohur bota është Pauline Musters (1876 – 1895) nga Hollanda e cila ishte e gjatë vetëm 61 cm.

“Është e jashtëzakonshme të feston 18-vjetorin me një rekord të ri botëror, është si një dhuratë shtesë për ditëlindje”, thotë ajo.

Jyoti ëndërron të bëhet aktore e famshme e Bollywood-it.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Gruaja më e vogël në botë, vetëm 62.8 cm (VIDEO)

Mesazh nga Dardania prej Sat Dec 17, 2011 12:45 am


_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
avatar
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 31

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi