Kush është në linjë
6 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 6 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 66 më Fri Nov 04, 2011 5:00 pm
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

March 2019
MonTueWedThuFriSatSun
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calendar Calendar

Top posting users this month


Rekordi Guinness, 638 tentativa për të vrarë Fidel Kastron

Shko poshtë

Rekordi Guinness, 638 tentativa për të vrarë Fidel Kastron

Mesazh nga Dardania prej Sat Dec 17, 2011 12:56 am

Ish-lideri i Kubës, Fidel Kastro ka hyrë në librin e rekordeve Guinness si njeriu me numrin më të madh të tentativave për ta vrarë. Ish-presidenti 85-vjeçar ka qenë në shënjestër të "armikut" 638 herë në një hark kohor prej 47 viteve. Lajmin e ka dhënë faqja zyrtare Cubadebate.

“Lideri historik i revolucionit kuban, Fidel Kastro, është personi që është tentuar më shpesh të eliminohet, sipas librit të rekordeve Guinness dhe arkivave të CIA-s”, shkruan Cubadebate.

E famshme është edhe thënia e vetë Kastros se atë nuk mund ta vrasë askush ndaj ka një numër kaq të lartë tentativash të dështuara.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi