Kush është në linjë
5 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 5 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

April 2019
MonTueWedThuFriSatSun
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar

Top posting users this month


Ajri i avionëve i rrezikshëm për sëmundje

Shko poshtë

Ajri i avionëve i rrezikshëm për sëmundje Empty Ajri i avionëve i rrezikshëm për sëmundje

Mesazh nga Dardania prej Thu Dec 22, 2011 3:28 am

Ajri i avionëve i rrezikshëm për sëmundje 201011-w-fluproof-cough Zbuloni se çfarë ju ndodh kur jeni të mbërthyer brenda një avioni në lartësinë 30 000 metra pranë njerëzve që teshtijnë dhe kolliten. Kjo është një ankesë e zakonshme.

Të fluturosh në një avion të mbushur plot me njerëz dhe mbërrin në shtëpi me një të ftohtë dhe grip. Çfarë ka në ajër në këtë lartësi. Ajëri i udhëtarëve ka norma të lartë të sëmundjeve dhe infeksioneve.

Një studim tregon rrezikun e lartë të infeksionit dhe gripit edhe në lartësi të larta. Festat janë veçanërisht periudha më infective e vitit, pasi aeroplanët janë të mbushur plot me familje dhe prania e tyre paraqet edhe microbe më shumë.

Ajëri që riciklohet në kabinën e avionit është problematik. Këta pasagjerë rrezikohen nga sëmundje infektive. Pjesa më e madhe e rrezikut vjen nga goja, hunda dhe duart e udhëtarëve të ulur pranë.

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Ajri i avionëve i rrezikshëm për sëmundje C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi