Kush është në linjë
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

[ Shiko krejt Listen ]


Rekord i përdoruesve në linjë ishte 78 më Tue Mar 26, 2019 2:49 am
Statistikat
Forumi ka 4023 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri LenoreEnriquez

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 2586 artikuj v 1305 temat
Kërko
 
 

Display results as :
 


Rechercher Advanced Search

August 2019
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Calendar Calendar

Top posting users this month


Kofshë qingji e pjekur në furrë

Shko poshtë

Kofshë qingji e pjekur në furrë Empty Kofshë qingji e pjekur në furrë

Mesazh nga Dardania prej Thu Dec 22, 2011 3:36 am

Kofshë qingji e pjekur në furrë Kofshe-qingji Marrim domaten, specin dhe qepen dhe i ndajme secilen ne 4 pjese. I hedhim ne nje tepsi te thelle dhe aty shtojme dhe 5-6 thelbe hudhre. Siper ju hedhim 2 luge gjelle vaj perimesh, pak kripe dhe pak piper. Thelbet e tjera te hudhres qe na kane tepruar i ndajme ne copa te vogla persegjati.
Kofshen e qingjit e shpojme me majen e thikes ne te dy anet dhe ne te shpuarat fusim nga nje cope hudher qe kemi pregatitur me pare. E lyejme mishin kudo me vaj perimesh dhe i hedhim edhe piperin e zi dhe kripen sipas deshires. E vendosim mishin siper perimeve ne tepsine e thelle dhe e fusim ne furre te nxehte. E leme te piqet ne furre per dy ore, nga 1 ore ne secilen ane.

Pas kesaj, e ulim pak temperaturen e furres dhe e leme kofshen e qingjit edhe per 1ore ose 1 ore e 30 minuta, por tani te mbuluar me leter alumini. Pasi ta kemi pjekur kofshen e qingjit, e shpojme perseri me thike dhe i hedhim lengun qe kemi ne tepsine ku e kemi pjekur qe mishi te ngelet i bute.Përbërësit:

Nje kofshe qingji mesatare
1 kokerr domate te fresket
1 kokerr qepe mesatare
1 spec te kuq jo djeges
1 koke hudhre te plote
Vaj perimesh
Kripe
Piper te zi

_________________
Ti jap Syt e mi e shiko ....Ta jap Zemren time si rrah Ndegjo ....Te Dua Zemer Perjet ket kurr mos e harro....
Kofshë qingji e pjekur në furrë C47de410
Dardania
Dardania
Webmaster

Numri i postimeve : 1625
Join date : 13/05/2011
Age : 32

http://dardania.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi